Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gennyes, gyulladt mandulára...

Gennyes, gyulladt mandulára milyen házipraktikákat tudtok?

Figyelt kérdés
Aki az orvost mondja: semmi értelme, antibiotikumot írna fel én pedig nem vagyok hajlandó beszedni, mert valahányszor antibiotikumot szedtem, hónapokig betg voltam utána és minden fertőzés, gyulladás megtalált...többet árt, mint használ. Mellesleg nincs lázam, rossz közérzetem, nem köhögök, szóval semmilyen tünetem nincs, csak a fájó, duzzadt mandula féloldalt... erre kellene valami hasznos praktika, mert szeretném, ha 3-4 nap alatt elmúlna, mert énekelnem kellesz....
2010. jún. 19. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyíregyházi vagy? :)

Egyébként nem kimondottan házi praktika, de én Strepsilst szoktam ilyenkor szopogatni. Igyekszem minél jobban eloszlatni a hatóanyagát a számban. Ez ugyanis fertőtlenít.

Két Strepsils között meg hideg kamillatea, mert az meg gyulladáscsökkentő. Nekem így pár napon belül el szokott múlni. Azt nem tudom, hogy ha már gennyes, akkor ez elég-e, én nem szoktam megvárni, hogy elfajuljon.

2010. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre pedig bizony csak az antibiotikum jó... Szedj mellette Normaflort és Protexin Candid Plust.Ennyit tudok mondani.Házi praktikák vagy beválnak vagy nem.De öblögethetsz zsályateával és a fekete HALLS cukor is jó,de ha nagyon tüszös,akkor csak a doki.
2010. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem vártam meg, h ilyen legyen, egyik reggel felkeltem és már ilyen volt, előtte való nap meg még semmi... egyébként mebukaint szopogatok, az ugyanolyan, mint a strepsils, nem? és nem vagyok nyíregyházi :D miért?

a vodkától enyhült egyébként :D csak nem bírom a piát, ezért igyekszem más megoldást találni

2010. jún. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!