Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban lakó anyukák! A...

Panelban lakó anyukák! A nyári hőségben mit csináltok, amikor kinn is 50 fok van és a lakás is szauna?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban született a babám, a nagyon nagy hőségeket megúsztuk. A lakásunk szauna szokott lenni nyáron, kibírhatatlan. Viszont déli hőségben kint sem lenne nagyon ésszerű tartózkodnom a kicsivel.

Ti hogy csináljátok?


2015. ápr. 26. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Redőny, sötétítő, csukott ablak. Szellőztetés reggel, este, éjjel.
2015. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
redőny lehúzva, úgy elviselhető. Reggel + délután/estefelé meg kint vagyunk mindig.
2015. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Gyerek egy szál pelusban, mi magunk sem visszük tuúlzásba az öltözködést, napközben nem főzünk, ellenben gyakrabban zuhanyozunk ""csak úgy"" meg egész nap be van kapcsolva a ventillátor
2015. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem panel ugyan, téglaház, de légkondi van a szobákban.
2015. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor vannak tele a klimatizàlt plázák, IKEA babakocsis anyukákkal..
2015. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem most szerzett be egy jó kis mobilklimát, meglátjuk majd a gyerek mellett hogy tudjuk használni. (be lehet állitani többféleképpen, tehát nem csak olyan hogy fújja a hideget és kész... :)). Muszáj volt, mert tavaly terhesen sem birtam, napközben volt, hogy 30 fok volt a lakásban, a kislányunk sem tud melegben aludni még télen sem.
2015. ápr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi most csináltatunk redőnyöket a szobák ablakaira, a nappaliban pedig légkondi van.
2015. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van légkondink, de én is gyorsan megfázok tőle, így a baba mellett csak nagyon keveset használtuk, akkor is inkább csak minimálisan, 1-2 fokot hűtöttünk vele vissza, amikor ő nem volt az adott szobában. Többnyire nem mertük használni, nehogy az én génjeimmel rendelkezzen és ő is beteg legyen tőle. :)

Amúgy éjszakai szellőztetés van végig, a lakásunk két irányba néz, így reggeltől estig mindig azt a redőnyt húztam le, amerről éppen a nap sütött. Imádjuk a természetes fényt, így megbolondultam volna ha sötét van mindenhol.

Ha nagyon eldurvul a helyzet hővisszaverő fóliát is lehet ragasztani az ablakra, de szerintem az nem oszt nem szoroz, amikor már egy hónapja 40 fok tombol.

Egyébként reggel és délután 5-6 felé sétáltunk egy nagyot, amikor már azért elviselhető az időjárás és a szúnyogok is alszanak még, ha tehettük strandolni jártunk, viszonylag közel van hozzánk egy, otthon lehetett "meztelenkedni", vagy is pelusban rohangálni és amikor már nagyobb volt a leányzó, akkor sokat pacsáltunk is délután az erkélyen (babafürdetőben), vagy a fürdőkádban.

2015. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!