Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a nagy nyári meleg, titeket...

Ez a nagy nyári meleg, titeket, miként befolyásol, hogy álltok a fáradékonysággal?

Figyelt kérdés
Jómagam 46 éves vagyok. Évről, évre fárasztóbb számomra a nyári meleg. Nem vagyok rosszul a hőségben, csak kifáraszt, aluszékonyabb leszek. Viszont nem bírom a forróságban érkező viharokat, a hirtelen lehűlést, légnyomást.

2018. júl. 30. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerult megfazni az ejjel, most fazok pulcsiban vastag takaro alatt vagy 28 fokban. Az almossagra ratett par lapattal
2018. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem fáraszt és agyilag tesz tönkre, az életkorom úgy tűnik, nem játszik szerepet benne, sose bírtam a hőséget.

Most még rosszabb, mert a magas páratartalom is rátesz még 1-2 lapáttal, iszonyú.

A frontok s effélék nem zavarnak, csak a meleg és a pára. Elég trükkös vagyok, mert klimatizált helyiségben is megérzem a kánikulát, persze azért jobb, mintha ténylegesen melegem is lenne.


Kedvem semmihez sincs ilyenkor s persze kerülöm a napot és a mozgást. Ami baj, idén már van 1-2 napom, amikor igenis nem érdekel, kimegyek 2 óra sétára vagy 3 óra biciklizésre (az jobb, mert van menetszél), persze igyekszem részben árnyas erdőben cselekedni ezeket, ott is érzem, hogy nem ideális, de mozgás nélkül még jobban kikészülök.


Egy meleg lakásban nem is tudom, mi lenne velem, ott halnék meg vagy valami.

2018. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rólam szakad a víz, mivel a lakásban is már 30 fok van, és a ventillátortól tegnapelőtt megfáztam, elég rosszul viselem.
2018. júl. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Viharokkal, fronttal semmi bajom, meg a meleggel kint sem, egyedül az zavar, de az nagyon, ha zárt helyen kell elviselni. Klíma nélküli iroda, jármű, pláne beöltözve.

47.

2018. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is fáradékonyabb vagyok a nagy melegben, főként, ha magas páratartalommal társul.

Szerencsére, klímával jól ki lehet bírni, nekem pedig nincs evvel a megoldással problémám. Sajnálom azokat, akik nem bírják!

(hozzáteszem, a jól beállított és megfelelően használt klíma nem okoz megfázást. Sajnos, sokszor találkoztam már 17-18 fokra és/vagy erős fújásra állított készülékkel. Ott nem csodálkozom, hogy megbetegszenek a dolgozók vagy lakók.)

2018. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 valaszoloknokedli válasza:
Nekem a gyomrommal van probléma amióta beköszöntött a nyár. Állandóan hányingerem van és fáj a hasam. Azt tanácsolom ha kuzdesz ilyenekkel próbálj kevésbé zsíros ételeket enni. :)
2018. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek !!!


Nekem 2-3 hete kezdődött hogy mikor "nagy dologra" kell menjek akkor mindig azért mert már csikar a hasam és hasmenésem van.


Illetve én eléggé izzadós típus vagyok, munkahelyen hiába van felettünk ventilátor maxra kapcsolva szakad rólam a víz és mikor nem fekete pólót húzok hanem valami halvány szint akkor eléggé ciki hogy a hátam csupa víz...már alig várom az őszt és a telet. Nekem azok az ideális évszakok.


22F

2018. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nehéz ételeket régóta nem eszek, diétán vagyok.

Este már kellemes idő van, de ez a nagy hőingadozás sokat kivesz belőlem. (12-18 fok majd 30-35 fok)

Én magam is az őszt és a tavaszt kedvelem a legjobban. (ráadásul ősszel is születtem)

2018. aug. 27. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!