Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is el van gyengülve ettől...

Más is el van gyengülve ettől a melegtől? Normális ez?

Figyelt kérdés
Semmi erőm, csak vonszolom magam. Mondjuk északi típus vagyok.

2018. júl. 30. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velem is ez van. Utálom a nyarat. Bőven elég lenne 25 fok, ettől a 30-35 foktól teljesen kikészülök. Alig van étvágyam, nem eszek, emiatt is gyenge vagyok, izzadok, szédülök, fáj a fejem.
2018. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dettó.
2018. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Legszívesebben csak feküdnék, aludnék. A vérnyomásom: 95/59.
2018. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérjétek a vérnyomást, ha alacsony igyatok sokat és egyetek sósmógyorot az segít valamennyit.
2018. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Fehérbőrű vagyok, könnyen leégek, rettentően nehezen viselem. 25 foknál nem kellene több, egyébként állandóan (ha itthon vagyok) hidegvízes pólóban mászkálok, vagy még az sincs rajtam. Úgy érzem a bőröm is lefejteném magamról:D
2018. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kis István Balázs ***** válasza:
100%
Én ma 2x aludtam és mégis hulla fáradt vagyok. Pedig ittam kávét ami állítólag felviszi a vérnyomásomat.
2018. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

engem a fülledt, párás meleg tud teljesen kikészíteni, de most felénk nem olyan vészes így én simán elvagyok.

Én szeretem a meleget 30 fokig simán jól tudom érezni magam, eddig nem is nagyon volt olyan hű e forróság mint most az elmúlt pár napban. Strandra nem járok mert nagyon könnyen letudok égni, ráadásul ezt ezerrel kerülnöm kell mert páréve volt egy munkahelyi balesetem mellettem robbant fel egy forróvizes cső ami telibe leforrázta a hátamat és a jobb karomat, szinte hólyagosra, és a doki szerint csoda hogy könnyen helyre jött a bőröm, de tele van apró szeplőkkel emiatt és mondta hogy a napot lehetőleg kerüljem főleg nyáron a leégést.

2018. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En is kivagyok. Nyáron terveztem melózni, eddig gyakorlatom volt de ilyen melegben biztos hogy nem kínzom magam. Inkább suliidőben. Ez borzalom. És ha én fiatalon így szenvedek akkor milehet szegény nyugdíjasokkal.
2018. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#Kis István Balázs:


Sajnos ez egy elterjedt tévhit, nekem is ezt mondták régen, hogy igyak kávét, de utáltam, ezért nem ittam. Pár év múlva sikerült mégis megkedvelni valahogy (csak olyan light kutyulós kávé sok tejjel), de nemrég olvastam, hogy a kávé igazából csak a pulzusszámot növeli, a vérnyomásra nem hat.

Inkább mozogj rendszeresen, ha csak napi háromszor pár perc séta vagy gimnasztika, az is több a semminél. (Tudom, "ilyen melegben?" :D - Igen, korán reggel és késő este teljesen jó szokott lenni kint a hőmérséklet.)


...


Én sem bírom a meleget, szerencsére most nem is nagyon vagyok kitéve ennek.

De a langyos vizes zuhi sokat segít (nem kell megtörölközni utána, vagy vizes ruhát is fel lehet venni), ill. jobb híján egy negyed órás - fél órás hideg/langyos vizes lábfürdő is jól le tud hűteni. És ezt lehet akár netezés vagy tévézés közben is, szóval nem plusz idő.

2018. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!