Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan segítsek a gerincoszlop...

Hogyan segítsek a gerincoszlopomon, ha nincs lehetőségem ágyat cserélni?

Figyelt kérdés
Egy szivacsos kanapén alszom már évek óta, és érzem, hogy ez nem tesz jót a testemnek, valamint rengeteget ülök a munkám miatt, főleg amikor közelednek a határidők, néha 10-12 órát is egyben. Sportolok, biciklizni szoktam heti 2x 3x. Szerintem az ágyam a fő problémaforrás, nem tud a hátam ellazulni alvás közben, úgy kelek fel mint egy romhalmaz. Jelenleg nincs pénzem újat venni. Mit tehetnék? Masszázs, gyógyfürdő segíthet?

2018. aug. 5. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Masszázs szerintem segíthet, a biciklizéssel is óvatosan, szerintem az sem tesz jót mindenkinek, főleg a nyaki gerincet tudja megfájdítani, mert előre hajol olyankor a nyakad, és ez az ágyéki gerincre is hatással van.

Vannak csak simán szivacsok is, amiket megvehetsz, és rátehetsz a meglévő ágyad tetejére?

Esetleg még valami krém, ami táplálná a gerincedet? Feketenadálytő, lóbalzsam, ördökcsáklya. Olvass utána a neten.

Plusz irodai székre vagy hidraulikus ülőpárna, vagy ékpárna, és félóránként min 5 perc szünet, séta, nyújtózkodás.

2018. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék egy matracot, amit lerakok a földre és ott aludnék.
2018. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a földet választanám egy matraccal.

Reggelente felkelés után torna,húzódzkodás

2018. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Anyagi okai vannak, hogy jelenleg nem tudok beruházni sem ágyba, sem matracba. Ha veszek újat, akkor majd szeretnék rendeset venni, az pedig nem öt forint sajnos. :( Fekvőbetét lenne a legolcsóbb (kb. 20ezer), de szerintem nem segítene, mert az ágy nem rugózott, hanem deszkákra tett szivacs, ami ráadásul elkopott, illetve egy helyen az ágydeszka is meg van törve, tehát van benne egy mélyedés. Hat-nyolc hónapon belül biztosan nem tudok venni matracot. :(
2018. aug. 5. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább a törött deszkát cseréld ki, az filléres tétel, és nagyon sokat számít.
2018. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Örök törvény :

sok sok viz minden nap, mert a vizfeldolgozási láncnak a legutolsó helyén van bennünk a gerincoszlop, ha nem kap elég nedvességet a porckorong, kiszárad és attől fáj-recseg-ropog. Ilyenkor a sok testmozgás többet árt, mint használ.

Naponta legalább 4 L !!! vizet igyál meg és nem fog fájni semmid.

Ez csökkenhet ha rend van már, max 2,5-3 L ig lefelé.

És ez minden embernél ugyanígy van.

Ez ÖRÖK TÖRVÉNY, (de nem mondja senki, mert abból nincs bevétele, korház-gyógyszertárak stb stb)

2018. aug. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, jó vicc. :D


Anya 4-5 litert megivott, és ÁLLANDÓ fájdalmai voltak... jaaa, hogy az SLE leszarja, ki mennyit iszik. Okés, ne oszd a hülyeségedet, kérlek.

2018. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 adar válasza:
100%
Létezik olyan, hogy gerinctorna. Nézz utána, és próbáld ki. Hasznos nagyon.
2018. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Országos gerincgyógyászati központ oldalán van pár gerinctorna, nyújtó gyakorlat.
2018. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!