Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 1 zuhanyozás vagy fürdés...

Napi 1 zuhanyozás vagy fürdés kevés enyhe menstruáció idején?

Figyelt kérdés

Nekem alig jön egy kis vér, de naponta néhányszor (3-4x) cserélek tampont és betétet, kivéve az utolsó nap, amikor már szinte semmi nem jön, akkor csak betét van benn, amit egy napig bent szoktam hagyni. Máshol olvastam, hogy ez igénytelen. Lehet, hogy igénytelen, de nem tudtam, hogy ez már annak számít. Hiszen nem vagyok büdös. A barátom szólna, mert utálja a vérszagot - egyszer ugyanis egész nap erdőben kirándultunk, és nem volt lehetőségem kicsélni, akkor szólt, hogy szaga van. De egész nap nem hagyom bent, csak az utolsó nap, amikor már csak pár csepp vagy annyi sincs. És a napi 1x fürdés szerintem elég ilyen esetben, ha kevés vérzése van valakinek, nem?


Bocs a hülye kérdésért, de eddig senki nem mondott ilyesmit. Inkább én szoktam észrevenni másokon (buszon, boltban stb.) a büdös testszagot. Nem magamat érzem, az biztos (mielőtt valaki ezt feltételezné), mert amint odébb áll az illető, már nem érzem a szagot. És ha netán kezd nagyon enyhén izzadságszagom lenni, meg szoktam kérdezni a barátaimtól, hogy érzik-e, de ők nem érzik, mégis azonnal, még mielőtt más megérezné a szagát, megyek egy mosdóba lemosni a hónaljamat. (Van nálam zsepi és dezodor napközben.) Bár nem gyakran van erre szükség, mert nem gyakran leszek izzadságszagú, max sportoláskor, cipekedéskor, de az természetes, és utána megyek is haza lezuhanyozni/fürdeni. Nekem eddig mindig azt mondták, hogy a napi 1x zuhanyozás vagy fürdés elég igényes, ha elég alaposan megmosod magad. Ezt még hajós munkáknál is mondták, pedig ott többen laknak egy szobában, tehát elvárt a higiénia. Jó persze, ha épp reggel szeretkezünk a barátommal, akkor utána lezuhanyozunk, meg este is; de ha csak este szeretkezünk, akkor utána lezuhanyozunk vagy fürdünk, és nem többször. Ez eddig nekem elég tisztaságérzetet adott. Persze a fehérneműt, zoknit naponta cserélem, a ruháimat néhány naponta cserélem, az ágyneműt hetente, két hetente, három hetente (attól függ, mennyi a szex éppen), és azért csak ennyiszer cserélem, mert tisztán fekszünk bele mindig. A törölközőt viszont 4-5 naponta cserélem és naponta takarítok a lakásban is. Egyébként nem vagyok cigány, csak így nevelkedtem, a környezetemben, még a koliban is mindenkinek ez volt a természetes.


2010. jún. 20. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
hát én alapból reggel-este tusolok...
2010. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálam: reggel-este gyors, de alapos zuhany. Törölközőcsere mindenkinek naponta (heti 1 törölközőmosásba minden belefér), természetesen tiszta ruha naponta. Kardigán, nadrág 2-3-szor felvehető, minden más egy viselés után mosásba megy. Menzesz alatt tamponcsere vérzés erősségétől függően 3-4-5 óránként, éjszaka és az utolsó napon ritkábban.
2010. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
éjszaka inkább betétet érdemes használni, épp, mivel a tampont nem tudnád úgy cserélni...
2010. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem kötözködni akarok, meg egyáltalán köszönöm a vűlaszokat, csak nekem naponta 2x tisztálkodni vagy napi szinten törölközőt cserélni olyan lenne, mintha "megtagadnám emberi mivoltomat" és tisztaságmániásnak érezném. Lehet, hogy azért, mert így nőttem fel, nem tudom. Fogalmam sincs, miért lenne olyan érzésem, mintha "megtagadnám emberi mivoltomat", de ilyen érzésem van már csak a gondolatától is. Mintha undorodnék magamtól vagy a saját mikroorganizmusaimtól. Pedig én nem undorodom. Nacit, pulóvert 2-5 napig hordok, attól függ, hogy koszos lesz-e, de a leggyakoribb az, hogy 3-4 naponta cserélem. A blúzt, felsőt (ami a pulcsi alatt van) pedig ált. 2 napig hordom. Télen előfordul, hogy 5 napig is, mert nem vagyok egy "testszagosodó" típus, lehet azért, mert egészségesen kajálok - én abban vagyok nagyon igényes, hiszen már megérzem a bőröm szagán, ha túl sok cukrosat ettem (édeskés szaga lesz a bőrömnek), és azt nem szeretem. Témára visszatérve: emlékszem, 2. osztályos koromban a suliban (egy megyeszékhelyen) egy nap egy tanítónő kiállított az osztály élére egy kisfiút (a legelevenebb kisfiút), hogy megdicsérje, amiért olyan ügyes volt, hogy nem koszolta össze a pulcsiját, és 9 napig tudta hordani ugyanazt a pulcsit. Persze 10. nap már nem vette fel. A tanítónő azt is hozzátette, hogy az anyuka nagyon örült ennek. Pedig az a tanítónő nem minden nap dicsért meg valakit az osztály előtt azért, tehát ez nagy szó volt. Egyébként nem olyan rég voltam gyerek, most 22 éves vagyok.


Cserkésztáborban is voltam, ott nomád körülmények voltak, és szerintem az közelebb áll az emberi faj természetéhez (meg egyáltalán a természethez), mint az, hogy napi kétszer tisztálkodjak. :S Persze én pont azt szeretem, ami a kettő között van, hogy ne bogarak közt kelljen élni (mint a sátorban - sajna bemásztak hozzánk, és hiába kergettük ki őket, visszajöttek), de azért még hadd ne kelljen félni a saját mikroorganizmusainktól. Ha mindent fertőtlenítünk, azzal az immunrendszerünknek ártunk.


Az ismerőseimnél is mind ez a szokás, hogy napi egyszer zuhanyoznak vagy fürdenek. Még a kisbabát is csak annyiszor mosdatják, pedig azért már én szóltam rájuk, hogy szegény gyerek tiszta kosz (ő hamarabb összekoszolja magát, mert lehányja a ruháját, pisis lesz, ha nem a legjobb a pelus). Amikor én vigyázok arra a babára, akkor én minden peluscserénél megmosom a popsiját és ha hányik, utána kicserélem a ruháját.


Szóval nem tudom, gondolom ennek is vannak fokai, hogy ki mennyire igényes vagy igénytelen.

2010. jún. 20. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem cigány vagy, hanem komplett idióta.
2010. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha észérvek nélkül ezt állítod, akkor te vagy idióta. Ha meg tudsz győzni, megváltoztatom a véleményem és a tisztálkodási szokásaimat. Ha valaki tud olyan érvet mondani, amiért ez fontos lenne, elfogadom neki.


Egyébként nyilvános wc-knél én vagyok az egyetlen (azok közt, akiket eddig láttam), akik ELŐTTE is mindig kezet mosnak.

2010. jún. 20. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
az éjszaka során sokat izzad az ember lehet, h te ezt nem érzed meg reggel). veríték meg bacit vonz, ezért érdemes reggel is zuhanyozni. nem mellékesen a langyos vizes zuhany felfrissít.
2010. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. jún. 20. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Most nem azért,de egy ilyen oldalon kell megvitatni, mikor kell fürdeni és mennyit szexelsz???!!!

Tényleg idióta vagy.

2010. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A szex mennyiségéről nem kérdeztem senkit.

Én csak kérdeztem, hogy ez tényleg igénytelenség-e, vagy más is így csinálja, mivel akit én ismerek, az mind így csinálja. ENNYI. Ha ezt sem érted, akkor te vagy idióta.

2010. jún. 20. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!