Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok rosszul, ha...

Miért vagyok rosszul, ha korán kell ébrednem?

Figyelt kérdés
Ha reggel hajnalban kell ébrednem (mondjuk 5 körül), akkor nagyon rosszul vagyok. Hiába alszom 8 órát, nem segít. Csak náha kell hajnalban indulnom el otthonról, de ezek a napok maga a pokol. A fáradtság csak egy dolog, de szinte mindig hányok, hasmenésem van, néha el is ájultam. Alacsony a vérnyomásom, így figyelek rá (iszok egy kis kávét, eszek, de gyakran kihányom). Orvosnál voltam, vérkép rendben, pajzsmirigy gondjaim nincsenek. Pánikra való gyógyszert kaptam, de az semmit nem segít. Ha dolgozni megyek reggel 8-kor akkor semmi bajom nincs.

2018. aug. 22. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is. Aludhatok akármennyit, ha hajnalban kell kelni, akkor biztosan rosszul leszek. Szédülés, hányinger, gyomorfájás, légszomj, szívdobogás érzet, szabálytalan szívverés. Voltam pajzsmirigy, gyomor és szív-vizsgálaton. Annyi derült ki, hogy alacsony a vérnyomásom és van egy kis jóindulatú szívzörejem egy veleszületett billentyűhiba miatt. Lehetséges, hogy nálad is ilyesmi van, csak nehéz észrevenni. Valamiért a hajnali 3 és 6 közötti időszakban a legalacsonyabb a vérnyomásunk, így vagyunk fiziológiásan beállítva. Az alacsony vérnyomás ugye legtöbbször magas pulzussal jár. A magas pulzus hányingert, hányást, szédülést, légszomjat okoz. Rosszul vagy, de menned kellene, ezért elkezdesz stresszelni, ami serkenti a gyomorsav termelődést, aminek következtében elkezd fájni a gyomrod, hányingered lesz. A hasmenés szintén a stressztől van. Mivel előre tudod, hogy rosszul leszel, tudatalatt már alapból szorongsz, ami fokozza a tüneteket. Ez sajnos ilyen. Egy idő után talán az ember hormonrendszerével együtt változik. Nekem kamaszkoromban erősebb volt, mint most, egyetemistaként.
2018. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként azon is gondolkodtam, hogy a rosszullét összefüggésben lehet azzal, hogy mennyire mélyen alszunk, amikor felébreszt az óra. Családtagjaimon, barátaimon figyeltem meg, hogy aki az éjszaka közepén alszik olyan mélyen, hogy villám is csaphat mellé, akkor sem kel fel, az reggelente nem szokott szédelegni. Aki hajnalban alszik mélyebben, az általában minimum szédül. Mondjuk ez lehet azért is, mert az éjszaka mélyen alvók maguktól is ébredeznek már és fokozatosan nő a vérnyomásuk, a hajnalban mélyen alvókat meg hirtelen veri fel az ébresztő a legmélyebb alvási fázisban, így hirtelen ugrik fel a vérnyomás és a pulzus a "rémülettől".
2018. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor a vérnyomás a hibás. Jövő héten utazok, hajnali 4-kor kell felébredni, remélem minden rendben lesz.
2018. aug. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!