Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Augusztus végén iszonyatosan fáradt voltam, nehezen koncentráltam, gyenge voltam kb.5 napig. Eltelt kb 2 hét és megint rettentően álmos voltam, gyenge, tikkelt néha valamelyik izmom, meg az utóbbi napokban egyik éjszaka légszomjam volt. A vérképem a tsh értéken (4,6) kívül teljesen rendben van. Igazából nehezen tudom megmondani, hogy mi bajom van, de annyira félek, hogy komoly betegségem van pl. szklerózis multiplex, szívritmuszavar stb. Őszintén nem tudom, hogy mi bajom lehet, azt sem tartom kizártnak, hogy pánikbeteg vagyok, ugyanis április-május környékén 2x éjjel volt pánikrohamom, mert azt hittem, hogy szívinkfartust kapok. A másik, amire még gondoltam, hogy a csuklyásizmom és a nyakam csomós, le van tapadva és sok gépezés/tanulás után fáj, húzódik, lehet ez is okoz számomra kellemetlen tüneteket.



Hiába jó a vérképem, nagyon félek, hogy valami komoly betegségem van...



2018. szept. 25. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A tsh eltérés nagy bajokat tud csinálni.
2018. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne legyél öngyógyító! Ezek a tünetek - amiket leírtál - kissé zavarosak. Részletesen el kellene mondanod a félelmeidet egy szakorvosnak. A tsh érték önmagában értékelhetetlen. Kell hozzá a T3 és T4 érték is. Keress fel egy endokrinológust!
2018. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A háziorvosom nem tudott velem mit kezdeni, azt mondta, hogy ilyen korban még fejlődik a szervezetem, be kell állnia minden értéknek, felírt nekem omega 3,6 zsírsavat és magnéziumot tartalmazó étrendkiegészítőt, valamint vasat. Szüleim próbáltak nyugtatni, hogy a vérkép kimutatta volna, ha komoly bajom, meg hogy kamasz vagyok és dúlnak bennem a hormonok.

Igazság szerint eléggé meg vagyok rémülve, senkinek nem hiszem el, hogy nincs bajom, szorongok, hogy valami súlyos betegségem van.

2018. szept. 25. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hinnem, hogy komoly bajod lenne, foleg, ha jo lett a verkeped. Talan csak a stressz es a faradtsag teszi, na meg a kamaszkor onmagaban is egy sulyos "betegseg", de az elmulik.

A TSH szinted egyaltan nem veszes, pont 4 es 5 kozott van a felso hatarertek, tehat a 4,6-os szint szerintem semmi bajt nem jelent. Egy partizedes elteres meg nem olyan nagy dolog. Kulonben a haziorvos mar mondta volna, es szakorvoshoz iranyitott volna.

Amig a doki szerint jol vagy, probald neki ezt elhinni es megnyugodni, mert az aggodas es a betegsegtudat csak ront a helyzeteden.

2018. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!