Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a hatékonyabb/erősebb/j...

Melyik a hatékonyabb/erősebb/jobb gyógyszer kombináció? (vérnyomás csökkentésére) A 2 variáció közül.

Figyelt kérdés
ATACAND PLUS 16 MG/12,5 MG VAGY EXFORGE 10 MG/160 MG ÉS NARVA SR 1,5 MG???
2010. jún. 23. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
..........tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.
2010. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyelőre csak saját magam vagyok kíváncsi, nem akarok ezért orvoshoz menni :)
2010. jún. 23. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltál már 24 órás vérnyomásmérésen? Szívultrahangon? EKG-n? Szemfenék vizsgálaton? Vérvételen?

Idegi vagy szervi alapon magas? Hány éves vagy? Fiú v. lány? Eddig milyen gyógyszereket szedtél?



A fenti adatok nélkül semmit se tuok mondani... :P

2010. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenen voltam... azért jövök most ide :)

Szív UH, Hasi UH, ÉKG, ABPM, Szemfenék vizsgálat, teljes laborvizsgálat, meg a mostani gyógyszerem vérnyomáscsökkentésre, a 11...

Csak kicsit gyengének érzem, néha-néha kiugrik, Az Exforge-ot szedem 10/160, azaz 5/160+Norvasc 5 mg.

Ezért néztem neten gyógyszereket, és ezért kérnék egy kis véleményt :) Nem nagyon van pofám állandóan orvoshoz mászkálni :( Unják már az egészet, ahogy én is :( De ez a netes segítség jól jönne :)


Igazából 99%, hogy öröklött a vérnyomásom, fiú vagyok 22 éves leszek...


Amiket eddig szedtem: Concor, Coverex-AS, Chinopamil, Isoptin, Bisoprolol Ratiopharm és Hexal, Tenaxum, Nebilet, és Lavestra.


De általában nem bírtam a mellékhatásokat főként az erektilis disfunkció miatt (főként a béta-blokkolóknál), meg sokszor okozott hasmenést is, köhögést, lepedékes nyelvet, meg némelyik olyan gyógyszer amelyik mellett egyáltalán nem lehet alkoholt fogyasztani, amit ugye fiatalon elég nehéz garantálni :) alkohol meg gyógyszer kölcsönhatást meg nem igazán akarok... ezért szeretném megtalálni a megfelelő készítményt, amiket írtam azokon gondolkodtam... Egy kardiológus javasolta a Narva SR-t, az Atacand plus meg szimpatikusnak tűnik nekem, csak nem tudom, mennyire erős a hatása, pl: az Exforge 10/160-hoz képest. Azért is tűnik szimpatikusnak, mert értágító (ami talán erősítheti a merevedést, nem lép kölcsönhatásba az alkohollal, potenciazavarokat nem okoz, és egyéb súlyos mellékhatásai se nagyon vannak a betegtájékoztató alapján, csupán az erőssége érdekelne engem... gondolom erős lehet, ha a hidroklorotiazid-ból "csak" 12,5 mg-ot tettek bele, gondolom erősebbre nem is nagyon volt szükség... De lehet hogy a másik gyógyszer variáció meg talán erősebb lenne, és szintén jól hangzik, mert értágító, gyakorlatilag nem nagyon van mellékhatása, és a kardiológusom szerint nagyon modern... na szóval nem tudom melyiket próbáljam majd meg?! természetesen a házi orvosommal fogom felíratni, vagy egy kardiológussal, csak előterjesztem a gondolatom :) mindenképpen 2 komponensű gyógyszerben gondolkodtam, mert eddig nem nagyon jöttek be az 1 komponensű gyógyszerek önmagukban, persze ha tudsz segíteni nekem ebbe, és van jobb ötleted, akkor nagyon szívesen fogadom :) és örök hálám, ha tudnál segíteni :)

2010. jún. 24. 10:54
 5/7 A kérdező kommentje:
ja és még annyival egészíteném ki az előző hozzászólásomat, hogy az Exforge készítményt pont ma 2. hete szedem, és hallottam, hogy a teljes hatás eléréséhez 2-3 hét szükséges. Napi méréseim alapján (felkari digitális mérővel) általában 130-135 körül van, de van amikor 1-2 perc alatt lesz 150, utána rögtön 130, majd 5 perccel később 118. Magyarán megmondva eléggé ingadozik, amikor magas, akkor érzem a lüktetést is, gyakorlatilag nyugalmi helyzetbe vagyok egész nap, és csak a napi teendők mellett ugrál... elég könnyen kiugrik, ha arról van szó! Melyik gyógyszer vagy gyógyszer kombináció jöhetne szóba ami egész nap (nyugalmi helyzetbe) 115 szisztolés érték körül tartja a vérnyomást, természetesen terhelés alatt feljebb megy (mondjuk 140-ig egy szex alatt) de szerintem egy ilyen jellegű terhelés alatt 170-et is bőven elérem :( mondjuk az ABPM-en a csúcsérték 196 volt, de akkor gyengébb gyógyszert szedtem mint most... nagyon jó lenne már végre megtalálni a legjobb, legerősebb, leghatásosabb készítményt, és persze amik nem okoznak olyan jellegű mellékhatásokat, amiket már korábban soroltam... :)
2010. jún. 24. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Hello!


Nekem a következő kombináció vált be:

Irbesartan Winthrop 2*150mg

Nebivolol Pliva 1*5mg

Emellett csalántartalmú gyógynövényes kapszulát szedek vízhajtó révén.


Neked hogy áll a vérnyomásod most?


17f

2013. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta már jó lett minden...

Jelenleg ezeket szedem (hatóanyagok):


- 320 mg valzartan

- 10 mg amlodipin

- 5 mg nebivolol


Pontosan nem tudom mennyi, de jó a közérzetem, mondjuk hogy átlagos...


De nem csodálom, hisz ezek full dózisú erős összetevők :)


25/F

2013. szept. 2. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!