Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valami súlyos lehet, vagy...

Valami súlyos lehet, vagy csak beszélem magamnak? (16/l)

Figyelt kérdés

Már nyáron is volt velem hasonló, egy hónapig küzdöttem vele, mire magától elmúlt, most kicsit "súlyosabb".

Az egész úgy kezdődött, hogy augusztus elején egy szép délután borzasztóan elkezdett fájni a fejem, de az egész, és mintha lüktetett volna az agyam és amikor előre hajoltam, mintha a koponyámnak csapódott volna. Ez mindennapos volt, szinte egy hónapig, aztán elmúlt, pedig semmi változás nem történt az életmódomban. Most újra kezdődött úgy, hogy nem kifejezetten fáj a fejem, hanem szédülök és mintha forogna velem a világ, és egy tompa nyomást érzek az egész fejemben. A szimpla fekvéstől elfáradok (többször is próbáltam felállni, de nem ment, minden elhomályosodott és visszaestem az ágyba), a levegővétel pedig bonyolulttá vált. Ha nem a számon veszem a levegőt, vagy az orromon olyan nagyot, mintha ásítanék, légszomjam van. Vérszegény vagyok, és további hét eltérés volt a vérvételes papíromon.

Napi 1,5 liter vizet megiszok, 3x eszek plusz 1x gyümölcsöt, 7 órát minimum alszok és mozgok is (bicikli, gördeszka, ha ezekre nincs idő, futok a ház körül vagy itthon eddzek kardióra), időjárásra, óraátállításra, évszakra nem vagyok/voltam érzékeny sosem. Remélem ez elég információ, a "miért nem mész orvoshoz" kérdést pedig már most megválaszolom: Miután visszavittem az orvosomnak a vérvételes papírt, elküldött, hogy ezzel nem tud mit kezdeni, és a 'hova vigyem akkor' kérdésre az akárhova választ kaptam.

Szóval hátha kiderül, milyen orvost kéne mondjuk felkeresnen az SZTK-ban.


Előre is köszönöm a válaszokat! (16/l)



2018. okt. 6. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, cseréld le az orvosodat, ilyet egy orvos nem mondhat! De nagyon nem mindegy, hogy mekkorák azok az eltérések. Mondjuk, ha valaminek a normálértéke 0 és 10 közötti, neked ped 11, azzal nem kell foglalkozni. Foglalkozni csak a jelentős eltérésekkel kell. Milyen értékeid tértek el és mennyivel? (De sávot is írjál). A vérszegénységedet kezelni kell, ami nem könnyű, mert a vaskészítmények rosszul szívódnak fel, dehát azért van az orvos, hogy addig kutasson, amíg meg nem találja a számodra legoptimálisabbat. Lehet alacsony a vérnyomásod. Mindenképp egy olyan háziorvos kell, aki el is végzi a dolgát. Szerintem neurológiai kivizsgálás is kéne. Ha semmiképp nem tudsz váltani (de tudjál!), legalább az iskolaorvoshoz menj.
2018. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban nem mindegy, mekkorák azok az eltérések a leleteden. De azért véleméyeznie kéne az orvosnak, és semmiképp se küldgetne el, szóval én is orvost váltanék.

A vérszegénységre szedett vaskészítmény jobb hasznosulását a vele egyszerre szedett C-vitamin elősegítheti.

Amúgy a vérszegénység bőven okozhat erős fáradtságot.

2018. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!