Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomással érdemes...

Magas vérnyomással érdemes elindulni túrázni?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy jó túrát a Börzsönyben, 15km, de a napokban felszökött a vérnyomásom. Nekem általában alacsonyabb értékhez van közel, tehát nem állandó, ez inkább szerintem a menstruációmhoz kapcsolódik, mert most nagyon nehezen akart megjönni, és teljesen egybe esett a vérnyomás kiugrással. A túra meg jövő hétvégén lenne. Nem kell előre jelezni szerencsére, tehát akár aznap reggel is eldönthetem.

Egyébként pocsékul nem vagyok, a szokásos PMS fejfájást leszámítva. A túrán viszont elgondolkodtam, hogy vajon jót tesz-e, vagy jobb, ha most inkább kihagyom.


2018. okt. 13. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magas vérnyomás esetén direkt jót tesz a mozgás.
2018. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, bízom benne, nem vagyok magas vérnyomásos, úgyhogy ebben nincs tapasztalatom. :-)
2018. okt. 13. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nemhogy érdemes, de direkt jó, ha a betegségeket és az azoktól való félelmet nem csak tablettákkal és a négy fal közötti menedékkereséssel, értelmetlen és káros pánikolással próbálod leküzdeni. Nem baj, ha van mellettetek valaki, akitől nem csak pánikreakció várható, ha mégis kisebb baj adódna, de a magas vérnyomás, mint népbetegség legtöbbször olyan betegségek "hozadéka" és kísérője, amelyekre orvos akár receptre írhatná a sétát, a nyugit, az agyi kikapcsolódást, az aktív lazítást!


Ha nem hajszás a túra, ha nem arról szól, hogy negyed óra alatt "teljesíteni kell a távot", akkor igenis , érdemes elindulni!

Tudd, hogy a legjobb ellenszerek egyikét találtad meg, ha aktív maradsz, mozogsz! Gyógyszereid mindig ott legyenek, ahol te.


Értelmes, hatékony, tartalmas, kellemes gyógymódot mellőzöl, ha minden szolidabb túra előtt meggyőzöd magad arról, hogy jobb, ha kihagyod.


Sorold végig magadban a ma jellemző, tömegeket érintő népbetegségeket! Ugymint: depresszió, szívbetegség, cukorbetegség, elhízás, magas vérnyomás...stb.

Melyik az a nyavalya, amelyiknél orvos nem javallja a mozgást, az aktív életmódot???


Jómagam pl. epilepsziás, asztmás, elhízott kezdő cukros vagyok, éjjel alvási apnoé miatt géppel alszom. Mindentől tiltanak: se úszás, se kísérő nélküli szabadban való lazítás, se bringázás, de még a net monitora előtti üldögélés is ellenjavalt.

Ehhez add hozzá, hogy kicsi korom óta hiperaktív, zakkant örökmozgó lennék, ha képes lennék úgy és annyit mozogni, amennyit én szeretnék.....és megvan a képlet.

Húzd alá, add össze: nálad mi jött ki eredményként?


Nálam a depi, az életúnt spleen, a tabletták marokszámra, a szteroid a tüdőmre, a rokkantosítás és a net előtti ücsörgés az aranyér és a trombózis érkeztéig.


Addig menj, mozogj, élj minél kevesebb tabletta nélkül, amíg teheted!


A háziorvosodat megkérdezted már a jelenlegi dilemmád felöl?

Ő mi javall? Kérlek, majd írd meg: érdekel, mit mond! Már csak azért is, mert nem kizárt, hogy nem csak engem érdekel, másoknak pedig életképes tippet adhatsz, mit kezdhetnének még magukkal, pl. az állandó netezés helyett.


Magaddal törődj, az esetleg később bekövetkező, de ma még elkerülhető bajok megelőzésével!

A félelmeiddel csak akkor, ha azok biztosak, megalapozottak.


Jó egészséget: vigyázz "rá", egy van belőle!


Üdv, szép napot mindenkinek. :)))

2018. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én eleve aktív vagyok, sportolok, nem szokott magas vérnyomásom lenni, most megugrott.
2018. okt. 16. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Vizsgáltasd ki, keresd meg az OKÁT, mert a tudatlan félelem régen nem elég ahhoz, hogy csigaházba bújj! Addig tegyél magadért, míg tehetsz: én 50 évesen 30 (nem három!) éve itthon várom az élet legcsodálatosabb ajándékát, a halált.


Egyébként elfelejtettem említeni: tarts kutyát, vagy macskát, esetleg kisebb háziállatot! Fordíts időt arra, hogy --többek között magas vérnyomásosoknak-- miért ajánlják házikedvenc tartását. Nem vicc: működik! Nézz utána, és ne gagyilapok oldalairól: tudományos, bizonyított érvekkel , pozitív eredményekkel alátámasztott szakmai írásokat találsz, nem egyet, nem kettőt!


Itt az én legközelebbi embertársam :

[link]

[link]

[link]


Nekem eddig 3-mal több szülinapom volt , mint neked.

Találd ki, kinek "köszönhetem"! Nem rokonnak, nem ismerősnek, nem szomszédnak.


Vedd komolyan magad és menj el orvoshoz! Nagyon fontos!

A magas vérnyomás OKÁT, kezelhetőségét, szinten tartásának mikéntjét tudd meg, de tutira. Ha kell, két-három, egymástól független doki véleményét is kérd ki, nagyon fontos, hogy a 100%-ig tutit ismerd! És akkor újra félelem nélkül lehetsz a magad ura, nem a tehetlenségnek kiszolgáltatott egyvalaki a sokmillió közül.

Nem kizárt, hogy ha most, mielőbb tisztába jössz magaddal, nem egy, nem kettő, jó eséllyel, később bekövetkezhető szrt tudsz kiiktatni, illetve késlelteni. Sokan összetennék a két kezüket, ha élhetnének ezzel a lehetőséggel! Addig vedd komolyan magad, míg teheted, amíg érdemesnek találod magad arra, hogy ne csak ár sodorjon, te is irányt szabhass a jövődnek. A létező legjobb gyógymód mellőzésére teszel kísérletet, akkor, amikor a prevenciónál jobb gyógymódot még nem találtak fel. Irány az orvos. Addig, míg nem csak a fejcsóválást és a marékszámra felírt gyógyszert kapod. Engem pl. most kínáltak meg homloklebeny-műtéttel, hogy kérek-e belőle. Gondolhatod, hogy nem, inkább így pusztuljak meg, minthogy a műtét után azon kapjam magam, hogy orrtörölgetésre, etetésre és pelenkázásra szorulok és bárgyú mosolynál nem telik többre. Ilyen életképes felfogással , (amilyenből egyébként Magyarhonban további kb.9 és fél millió kéne még) mint a tiéd, add meg az esélyt magadnak!

2018. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem figyelsz, megpróbálom még egyszer.

1. Nem vagyok magas vérnyomásos, sőt, inkább alacsony szokott lenni, csak most kiugrott az érték. Lehet, hogy korábban is volt ilyen, amikor nehezebben jött meg a menstruációm (nem mindig ugyanolyan), csak nem tűnt fel, most az tűnt fel, hogy az orrom is vérzett, ami nem jellemző.

2. Rendszeresen sportolok, ez heti több alkalmat jelent (majdnem minden nap).

3. Háziállatom is van, tehát ez is kipipálható.


Felmerült egy túra lehetősége még hetekkel ezelőtt, de úgy néz ki, mégsem tudok elmenni erre, mert az ismerősöm, aki jött volna, mégsem akar. Egy másikra viszont valószínűleg elmegyek, ami kisebb táv, és közelebb van.


Természetesen ha nem múlik el a menstruációmmal, akkor elmegyek kivizsgáltatni, de mivel egybe esett, ezért én első körben arra gondolok, hogy összefügg.

2018. okt. 16. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Próbálom mégis hinni, hogy figyeltem.

Onnantól fogva, hogy valakinek feltűnik az, hogy esetleg magas lehet a vérnyomása és esetleg más is oka lehet, mint a ciklus ideje, arról nem baj, ha az orvos tud róla.

Nem hinném, hogy jellemző lenne alacsony vérnyomásosnál a kiugróan magas vérnyomás, az orrvérzés. Talán feltételezed rólam, hogy nem vagyok az, aki egy tüsszentés miatt is rohan az orvoshoz és antibiotikumon, csodapempőkön él és az SzTK a második otthona. Ott kerülöm őket, ahol lehet.

Nem tudok mást ajánlani, mint vizsgáltasd meg magad, kérd orvos véleményét, legfejjebb pozitív élmény ér, és elmondják, hogy ezentúl számíthatsz arra, hogy nálad bizony ezzel jár majd a menzesz. Azt viszont tudhatod, hogy a nálad tapasztalható dolgok nem csupán a ciklus kísérői lehetnek, hanem figyelmeztető jelei egyéb szroknak is. És azzal is tisztában lehetsz, hogy minél előbb "fognak meg" egy ilyen kaliberű nyavalyát, annál inkább kezelhető, tartható szinten.

A fentieket úgy érts, hogy nem egy hipochonder írt neked!

Te tudod mit teszel, de --véleményem szerint-- ha vkinek megfordul a fejében, hogy talántán le kéne mondania egy-egy ilyen programot, csak mert életében először magas vérnyomást, ismeretlen eredetű orrvérzést és a te dilemmádhoz hasonlót érez, ezért inkább bölcsebb megoldásnak tartja az aggodalmat és a félelmet, az megengedhet magának egy kivizsgálást, egy normális (!) doki véleményét, illetve megnyugtató feloldozását.

Ha PMS-es vagy, nyugodtan megkérdezheted a dokitól, érdemes-e a továbbiakban tudomásul venni egy-egy orrvérzést, kiugró vérnyomást a "totál természetesként megszokott" alacsony vérnyomás mellett.

Mit veszíthetsz azzal, ha megtudod, hogy hányadán vagy, ha a továbbiakban hasonlót tapasztalsz?!

Mit szalasztasz, ha értelmes és hasznos hobbik helyett "lemondásra" ítéled magad?

Te tudod, mintahogy az is, minden fejben dől el. Szabad emberhez méltón dönts jól, tégy, amit jónak tartasz.

Egyre ne számíts: nagy baj esetén mások önzetlen együttérző, szakértő segítségére.


Légy jó! De önmagadhoz is. Milli pusza, szép és hasznos napot, mielőbbi "gyógyulást": üdv! :)

2018. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudod, mit jelent a PMS?
2018. okt. 16. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert? Magabiztosabb és felszabadultabb leszel attól, ha én tudom, vagy sem? A tudományos definíciókról nem sokat, de mivel volt ilyen ismerősöm, mondta, hogy ez egy hormonzavar okozta változás, betegség. Aminek a tünetei között tudtommal nem szerepel sem magas vérnyomás, sem orrvérzés.

A rettegés, a nyomott hangulat, a depi, az erős szédelgés (majdhogynem felborult néha) és néha olyan "kívánós" volt, mint két kismama együtt. A fejfájás már akkor is vendég volt nála, amikor épp nem volt menzesze. Szinte állandósult nála a félelem, állandóan olyan betegséget vélt felfedezni magán, amiről kiderült, hogy nincs oka a rettegésének.

Ami baj lett: később a dokija akkor sem vette komolyan, amikor valóban más bajok is jelentkeztek nála, elkönyvelte, hogy nem egyéb, mint egy hisztis hipochonder.Szép lassan , de tényleg üldözési mániás hipochonderré vált. Hiába próbáltunk néhányan újra közeledni hozzá, mindenkit elutasított.

Végül a dokija valami függőséget okozó nyugibogyóval szedálta őt. (már nem orvos az illető, bár sztem a praktizálása alatt sem volt több, mint egy legalizált gyilkos, egy kuruzsló: akitől nem kapott borítékot, azt magasról...)

Most a saját romjain éldegél a lány, és tényleg létező mellrákkal kezelik. Amit talán elkerülhetett volna, ha...

Összeomlott, amikor a megtudta, mi van, mindenkivel megszakította a kapcsolatát, élve eltemette magát, retteg, járja a kemo poklát és egyedül vár...

Mindegy. Te tudod, szabad akaratodból mit cselekszel és azt hogyan teszed: nézd el nekem, hogy nem a PMS fejfájásodra, vagy az ismerősöd kíséretének elmaradására alapozva írtam azt, amit. Most kérdezzek vissza, hogy szted milyen következményei vannak egy esetleg állandósuló magas vérnyomásnak? Nem teszem, ha --ne adja isten-- komolyra fordul a történet, úgyis utánanézel. Ebgondolat.

Erről jut eszembe: megyek ebet sétáltatni.

(Illetve ő sétáltat engem: néha már ki sem mozdulnék itthonról, ha ő nem lenne) :)))

Jó egészséget, vigyázz magadra, bármi tünetek igyekeznek a hangulatodon rontani, akkor is. Ne hagyd (el) magad!

Pusszantás, üdv.

2018. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!