Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas vérnyomással érdemes...

Magas vérnyomással érdemes elkezdeni kocogni?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, a héten mindennap magas volt a vérnyomásom vagy közepesen magas.A kocogással rontok vagy javíthatok a helyzeten?
2009. szept. 10. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A férjemnek tíz éve a rendszeres (Margit szigeten 2 kör) kocogás tartja rendben a vérnyomását. Persze csak fokozatosan szabad ezt is csinálni, mint bármi mást!
2009. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg az orvosodat?

Annyi biztos, hogy esténként egy kis laza, könnyű kocogás a legjobb ellenszer a stresszre - ami miatt talán magas a vérnyomásod. De mielőtt elkezded, orvos! hajrá!

2009. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én elég elhanyagolt fizikai állapotban vagyok, már középsuliban is alig bírtam lefutni a coopert, de mostanában úgy érzem, hogy váltani akarok és elkezdek napi szinten mozogni.

Én nem szeretnék futni mert az ízületeimet nem akarom ennyire megterhelni. Szerintem az is jó ha erőltetett tempóban kezdesz sétálni és csak percekre fél percekre növeled a tempót amitől a szíved erősödik hosszú távon, de nem folyamatos, magas fokú terhelés. Amikor a perceket futod akkor sem kell sprintelni. Ez nekem már elsőre is ment (séta+pár perc futás), és kifejezetten jól esett :)

Amikor nincs kedvem futkározni (gyakori :D) akkor simán biciklire pattanok és tekerek egy pár km-t. Arra figyelek, hogy minimum 30-45 percet tekerjek annyira nem megterhelő mint a futás, de folyamatosan mozogsz ilyenkor is :)

Valóban kérdezd meg a dokit, Ő majd elmondja, hogy a testalkatodhoz milyen mozgást ajánl :)

Hali

2009. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A doki annyit mondott, hogy mérjek vérnyomást kocogás előtt és után is. Szeretek mozogni-az más, hogy a melo miatt nem sok időm van rá-remélem a magas vérnyomás miatt nem kell abbahagynom a mozgást.

Ha valaki magas vérnyomás mellett kocog továbbra is várom a válaszait, az eddigieket pedig nagyon köszönöm.

2009. szept. 15. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom mondta a doki,mi okozza a magasvérny-t(stressz,túlsúly,alkohol,dohányzás,mozgásszegény életvitel).Anyumnak is van(nem extrém magas),ő neki kifejezetten ajánlották a mozgást(kocogást,sétát,binyó,úszás).Az erőteljes futást kerülni kell,tehát ne a sprintre edz és ne a szakaszos futást gyakorold,valamint a terepkocogást is kerüld eleinte.Anyum fogyott is és lejebb is ment a vérnyomása,amióta kocog kb 2-szer 4 km-t egy héten.Pár körrel kezdett csak.
2009. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!