Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy vérvételen voltam....

Pajzsmirigy vérvételen voltam. A Tsh 4,75 körüli. A T3 és T4 pedig normális bár egy picit alacsonyabb értékhez közelít. Megyek endokrinológushoz is.16/f (? )

Figyelt kérdés
Ez milyen betegségre utalhat? Ha csaka TSH magas akkor lehet pajzsmirígy tulműködésem?
2010. jún. 25. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

yup. az az un. thyreoida stimuláló hormon, a hypophysisben (agyban egy mirigy) termelődik, és ez stimulálja a pajzsmirigy hormonszekrécióját. vagyis a pajzsmirigy fokozott működését.

ha a pajzsmirigy hormonszekréciója nem elégséges, akkor több TSH választódik el, h serkentse a pajzsmirigyet.

2010. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de most nekem túlműködésem vagy alulműködésem van? Mert nem értem a számokat. Össze- vissza van minden... Két éve is voltam de ot a TSH mégf csak 3,25 körüli volt. Ez mit jelenthet?

És az T3 és T4 is valamivel magasabb volt. Ez most


túlműködést jelent?

2010. jún. 25. 15:48
 3/12 anonim ***** válasza:
bár mivel azt mondtad, normális a T3, T4 szint, nem értem a problémát... ha magas lenne a szintje és magas TSH-val, az jelentené a szabályozási rendszer hibáját. (a szabályozás negatív feedback alapú: ha magas a T3, T4 szint, akkor kevesebb TSH választódik el)
2010. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mivel fogalmam sincs, mi számít normál értéknek, erre csak a szakdoki tud kielégítő választ adni... vagy megnézed a neten, mi a határérték.
2010. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a TSH magasabb minta normál. 4.1- körülig van a normál maximuma. Nekem két éve is volt TSH mérés és akkor 3. 25 körüli volt. A t 3 és t4 viszont az alacsony minimuma körül van. Ez milyen betegségre utalhat? Nekem csökkent avgy megnőtt pajzsmirígy problémám van?
2010. jún. 25. 16:00
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor valszeg a pajzsmirigyben van a gond. a TSH azért nőtt meg kórosan, mert próbálja ösztökélni a pajzsmirigyet a hormonelválasztásra, hiszen az alacsony. de okozhatja pl jódhiány is, hiszen az kell a hormonképződéshez (T3, T4), lehet toxikus ártalom eredménye, stb.
2010. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De ez milyen betegségre utalhat? Most nekem pajzsmirígy túlműködésem van vagy alulműködésem? Ez milyen betegség lehet? El kell távolítani a pajzsmirígyemet?


Mire számíthatok? Milyen vizsgálatok lesznek az endokrinológusnál? 185 cm és 79 kg vagyok.

2010. jún. 25. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:

most vaktába tippelhetnék... de az endokrinológus épp azt fogja megvizsgálni, h mi az oka. feltételezhetően a pajzsmirigyben van a hiba, annak alulműködésében, de mint mondtam, ennek számos oka lehet. eltávolítani biztos nem fogják, mert azt pajzsmirigy túlműködésnél szokták (azt is csak részlegesen).

hogy milyen vizsgálatok? passz. gyógyszerésznek tanulok, nem endokrinológusnak...

2010. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

de hogy lehet alulműködésem ha a tsh magasabb mint az átlag maximuma? Akkor ez nem túlműködés? Ezek szerint akkor nem vágják fel a torkom?


Ha nem kell kiszedni akkor megnyugodtam :D:D:D:D

és erre szoktak adni vlamilyen gyógyszert?

2010. jún. 25. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:

:D látom, összezavartalak. bocsesz.

na akkor mégegyszer. a TSH az un. agyalapi mirigyben (=hypophysis) termelődik. ez a véráramba kerülve eljut a pajzsmirigyhez és annak sejtjein kötődve stimulálja a pajzsmirigy hormonjainak (T3 és T4) szekrécióját. ennek következtében megemelkedik a T3, T4 vérbeli szintje. ezt az agyalapi mirigy észleli és következményesen csökkenti a TSH elválasztását. így nem stimulálja tovább a pajzsmirigyet (továbiakban pm.:)), és nem fog a pm-ből több T3, T4 szekretálódni. (aztán, ha megint lecsökkent a t3, t4 koncentráció a vérben, a tsh egint szekretálódni fog stb.)

nálad a TSH szint magas. a T3, T4 alacsony. vagyis elméletileg a pm-ben van a hiba, hiszen a magas TSH szintnek erősen kéne stimulálni a pm-et, h több hormont szekretáljon, de ez nem történik meg. ennek pontos okát endokrinológián fogják megnézni. azt csak a margóra írnám, h nem feltétlenül pm. hiba a dolog, mert lehet jódhiány is, ui. a T3, T4 jódot is tartalmaz és ha bizony elégtelen a jódbevitel, problémás lesz a hormonszintézissel (ezért fogyasztunk jódozott konyhasót!).

2010. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!