Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a bajom? Kezdem...

Mi lehet a bajom? Kezdem feladni. (többi lent, hosszú lett bocsi)

Figyelt kérdés

Szóval felvételizni fogok. És tavaly még totál hidegen hagyott az egész biztos elképzeléseim voltak. Gyűlöltem tanulni. De nyár vége óta valamiért nagyon megváltoztam. Az első tünet talán az volt hogy kéthetente hánytam. Persze volt amikor ez elmaradt tehát ennyire nem volt rendszeres de gyakran hánytam és az orvos szerint ezek a hányások nem függtek össze. Aztán nyár végén visszajött a pánikbetegségem. Eleinte nem zavart tudtam hogy csak a képzeletem szüleménye hogy nem kapok levegőt. Aztán elkezdődött a suli. Valamiért elkezdtek olyan tantárgyak érdekelni amik eddig soha. Bár eddig sem voltam túl szociális de most szinte alig beszélek valakivel. Nem az osztályommal van gond imádom őket csodálatos emberekkel vagyok körülvéve. A családommal sincs semmi gond. Észrevettem hogy túl sokszor kérek bocsánatot, hogy az utóbbi időben nagyon próbálok mindenkinek megfelelni. Folyton hányingerem van fáj a fejem és a hasam, hasmenésem van (nem folyamatosan csak így néha). És nem kapok levegőt. Ez nem olyan mint a pánikbetegségem. Szorít a torkom. És valami (lehet hogy csak izületek, a hátam mindig fáj és ropog) folytom kattog, néha olyan érzésem van mintha egy gombóc így jönne fel a torkomon és akkor nehezebben kapok levegőt majd mintha így kipukkadna. Folyton hamar elfáradok, szédülök. Ilyenkor mindent elírok és matekban hülyeségeket írok le. Köhögő rohamaim vannak és szúr a mellkasom. Éjszaka kb. éjfélkor alszom el. A sportolást most abbahagytam hogy készüljek a felvételire, és mert a futásnál + beszédnél mindig légszomjam van. De a légszomj is inkább akkor van ha félek stb. Voltam orvosnál aki meghallgatta a tüdőm, szívem voltam vérvételen de semmi baj nem volt (a szédülés meg a fáradtság miatt, akkor még nem volt köhögés). Ja meg sokkal felszabadultnak érzem magam ha egy kisebb társaságban beszélni tudok ami eddig nem volt rám jellemző. Mostanában sajnálok valamiért mindenkit, random sírhatnékom van (és sírok is) és nem bírok elolvasni/megnézni ilyesztő dolgokat, pedig eddig bírtam őket és sírni se sírtam szinte soha. Ja meg néha ilyen pontokat látok meg ilyen furcsa dolgokat.

Bocsi ha össze vissza van, meg a helyesírási hibákért. Mit kéne tennem?



2018. nov. 15. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég össze-vissza volt, de ezek alapján valamilyen pszichés problémád van, gondolom rástresszeltél a felvételire. Viszont ennél csak nehezebb dolgok fognak jönni az életben. Egy egyetemi zh pl kb az egész érettségi anyagának felel meg, tehát mielőbb hozzá kéne szoknod a stresszhez. Szerintem keress fel egy pszichológust, pszichiátert. Plusz lehetnek hormonzavaraid is, az alapján hogy gyakran sírhatnékod van, ezt is okozhatja a stressz.
2018. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Megkeresni azt az orvost, aki anno a pánikbetegséget diagnosztizálta, hátha az jött vissza kicsit másképp.

2. Szervi kivizsgálás, merthogy a "nincs is bajod" nem megfelelő válasz a mindennapi életet ilyen masszívan befolyásoló tünetekre. (A szívprobléma is járhat légszomjjal, hányással-hasmenéssel, szorongásérzettel, és ennek megállapításához nem elég, hogy meghallgat a házidoki.)

2018. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon hasonló tünetegyütteseim voltak felvételim idején. Kivéve a hányást és hasi panaszokat, nekem csak alkalmanként volt pánikom, légszomjam, szédülésem. A te tüneteid viszont azért nem jelentéktelenek, főleg, ha minden nap jelen vannak.


Engem is küldtek vérképre, vizelet vizsgálatra, meghallgatott orvos szintén. Semmit nem találtak. Nálam viszont kérdezte a vérnyomásom, hogy milyen értékeim szoktak lenni, nálad ez kimaradt? Mert ha netán magas vérnyomásod van, vagy éppen nagyon alacsony akkor azt meg kellene említeni. Engem azért nem küldött el további vizsgálatra, mert ezek az értékeim rendben vannak. Így maradt a stressz, amit belátom, éreztem is magamon.


Amit tudok tanácsolni: ellenőrizd a vérnyomásod, ugyanabban a napszakban pár napon keresztül. Ha az is rendben van, akkor próbálj meg megnyugodni, hogy látott orvos, voltál vizsgálaton, rendben van minden, ne rágódj ezen mert csak bebeszélsz magadnak mindent és ez szorongást, rosszabb esetben hipochondriát idéz elő. Még a szédüléssel kapcsolatban annyit, hogy szemészhez lehet nem ártana benézni, főleg ha tapasztalsz mellette homályos látást is (én ettől szédültem).


Ha mindezeket kizártad, ajánlom a citromfű teát, nekem nagyon sokat segített napi 1-2 bögre, valamint B-vitamin komplexet szedj. Ha(!) az orvosod ajánlaná és neked sincs ellenedre, gyenge nyugtatót kaphatsz, bár én ennek nem vagyok híve.. Rá lehet szokni sajnos. De ne feledd, hogy semmi sem "csodaszer" ezt neked kell első sorban fejben legyőzni. Látok egy kis megfelelési kényszert abban, amiket leírtál. Ne felejtsd el, hogy soha nem lehet mindenkinek megfelelni, így feleslegesen ölöd bele az időd. Egyedül magadnak próbálj eleget tenni.


Ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan!

2018. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!