Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orvoshoz menjek, vagy így még...

Orvoshoz menjek, vagy így még lehet dolgozni menni?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs lázam. Néha-néha kirázott a hideg napközben, de éppen akkor nem tudtam lázat mérni.


A torkom fáj kegyetlenül. Nyugalmi állapotban (amikor nem beszélek egyáltalán) is ég, kapar, olyan is, mintha sok tűvel szurkálnák. A hangom néha rekedtebb, néha normális, hullámzik.

Rohamokban jön rám a köhögés, akkor fulladásig és hányingerig.


Éjszaka nehezen és keveset alszom, mert mindegy milyen a helyzet, amikor rohamokban jön a köhögés, zihálok.


Középiskolában dolgozom, emberekkel napi szinten.

Ha nem megyek be, akkor másnak kell helyettem dolgoznia.


2018. nov. 22. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem megyek be, akkor másnak kell helyettem dolgoznia.", ha meg nem mégy be, akkor nem fertőzöl meg másokat.

Ez feltehetően egy vírusfertőzés, ami generalizálódott a légutakban, várható a bakteriális felülfertőződés is. Már el kellett volna kezdeni a kúrálást: garatfertőtlenítés, köhögéscsillapító, hurutoldó, orrcsepp.

2018. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindenhova kerékpárral járok. És az elmúlt napokban a hideg szeles időben is úgy közlekedtem. Azóta érzem azt, hogy fáj a torkom. Mintha egyre jobban fokozódna.


Sima megfázásnak indult, ezért nem gondoltam, hogy itthon kellene maradni. De lehet, az átalakul fertőzővé?

2018. nov. 22. 17:26
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, rosszabb lesz csak. Maradj otthon.

Ha valaki beteg lesz és látják, hogy ilyen rosszul vagy, akkor téged fognak okolni. Nekem volt ilyen, hogy volt lázam 2 napig, elmúlt, gondoltam akkor minden oké, mentem dolgozni, dokinál nem voltam. 1 hét múlva kidőltem és 3 napig nem múlt el a lázam, nem hatott lázcsillapító sem, aztán kiderült, hogy vesegyulladásom lett, alig bírtam menni. 2 hétig voltam rosszul.

2018. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobb pár napot pihenni, mint hetekig az ágyban haldokolni. Nem érdemes várni, hogy pihenés nélkül elmúlik, mert később nagyobb betegség lehet belőle.
2018. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!