Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rossz lelet! Biztosan rák lesz?

Rossz lelet! Biztosan rák lesz?

Figyelt kérdés
Napok óta fájt a lábam,röntgenen egy jóindulatú csonttumor jelenlétét látták,amivel jövő héten kell mennem tovább. Viszont azóta a férjem észrevette,hogy a szemhéjam illetve alatta a bőr sárgás színü,továbbá a hónaljamban egy icipici csomót tapintottam ki és fáj is napok óta. Nagyon megvagyok ijedve,alig várom már hogy találkozzak az orvossal,hiszen lehet ez már áttét jelei. Nyirokcsomó,ami fáj duzzadt,a májra ha átterjedt az magyarázza a sárga bört a szemem körül. Ékszakánként reszketek,folyik rólam a víz,alig eszem már fogytam rengeteget csak ezen jár az agyam.
2018. dec. 14. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen kizárt, a nyirokcsomó rák esetében erösen (NEM picit) duzzadt ugyan, de teljesen fájdalommentes.

A szemed alatti elszinezödés meg inkább epeprobléma lehet, mint áttét a májra.

Emellett ha JÓindulatú daganatot találtak, akkor kizárt az áttét lehetösége.


NE idegeskedj, mert semmi okod rá.

2018. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jóindulatú csonttumor nem képez áttétet. Jó lenne alap dolgokkal tisztában lenni mielőtt elkezdenél indokot keresni a pánikolásra.... Csonttumora kb minden 10. embernek van, csak nem tud róla.

Neked az alap problémád az, hogy hipohonder vagy.

2018. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A csonttumorra annyit írtak,hogy lehet. Gondolom Ct és szövettan kell ahhoz,hogy kizárják. Sokat olvasgatom a neten és a csonttumor inkább másodlagos rák tehát lehet,hogy valahol máshol vam az alapprobléma. Már bele vagyok betegedve. A szem nem sárgul be csak úgy oka van. Es az gondolom nem a hipochondria,nem lehet ilyen dolgokat bebeszélni magunknak.
2018. dec. 14. 15:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a végén kezdjem: bármilyen betegséget be lehet beszélni magadnak, ezt hívják pszichoszomatikus betegségnek összefoglaló néven.


Másrészt az orvosoknak igen nagy tapasztalata van, a jóindulatú meg rosszindulatú daganatokat a legtöbb esetben ránézésre felismeri röntgenkép alapján. A további vizsgálatok csak a hivatalos dokumentáció miatt szükségesek.


Harmadszor a besárgulás az esetek többségében vagy májgyulladásra vagy epeproblémára utalnak, és csak igen ritka esetben rákos megbetegedésre.


SZóval inkább ne nézegesd az internetena különbözö tüneteket, mert ettöl leszel ideges, minden ok nélkül.

2018. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Te a rosszindulatú csonttumorról olvastál neten. A jóindulatúnak teljesen más a mechanizmusa és nem kell CT meg szövettan a megállapításához (onkológián dolgoztam évekig).

Szerintem inkább ne olvasgass a neten, mert mindent be fogsz magadnak beszélni ami egyáltalán nem vonatkozik rád. A diagnosztizálást és a kezelést bízd az orvosokra.

2018. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, de félek nagyon. Van egy kislányom, amit nem szeretnék még itthagyni... Egy hónapja lázas voltam, fájtak az ízületeim pár napig, azt hittem influenza. Elmúlt és rá 2 napra jelentkezett a lábfájdalom, amire azt hittem esetleg ennek a szövődménye. Nem múlt el ezert elmentem az orvoshoz, vérkép negatív semmi eltérés nincs, de a röntgen kimutatta a felritkult területet a csontban, ami daganat minden esetben. Morphologia alapján jóindulatú (hogy idézzek a leletről). Ortopédiára küldtek, ahová jövő hétre kaptam időpontot. De azóta megjelentek az imént felsorolt tünetek is, amik eléggé aggasztanak és napról napra jobbam félek, jobbam tettetek. Nem gondolom, hogy hipochonder lennék.
2018. dec. 14. 15:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt írták lehet, hogy az, tehát a pakliban benne van az is, hogy nem. A sárgaság és a hónaljfájdalom ezt magyarázza is. Nem akarok értetlennek tűnni és diagnosztizálni vagy diagnosztizáltatni magam itt a neten, csak gondoltam megosztom, véleményekre voltam kíváncsi. Lehet, hogy tényleg csak felfújom és ez a sok tünet mind az ideg és a kombinálás miatt van, bár úgy lenne.
2018. dec. 15. 07:30
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, ha téged nem érdekelnek a válaszok, meg hogy mindenki szerint kizárt a rák/áttét, akkor miért kérdezel?

Úgy látom, neked az a lényeg, hogy tudj rettegni és terrorozálni ezzel magad meg a családodat.

2018. dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De igen, nagyon is érdekelnek a válaszok és köszönöm is mindenkinek aki elolvasta és írt! Azt nem igazán értem, hogy a válaszadók mindegyike miért hajaz arra, hogy túl reagálom, mikor olyan tüneteim vannak amik nem férnek bele egy jóindulatú daganatba.
2018. dec. 15. 07:48
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Mert ha figyelmesen elolvasod a válaszokat, akkor le van írva, hogy a tüneteidet nem okozhatja a jóindulatú csonttumor. Jó eséllyel valami más bajod is van.

Tudod sajnos az embernek egyszerre nem csak egy betegsége lehet.

2018. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!