Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mentálisan rosszul érzem...

Mentálisan rosszul érzem magam. Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

Nem találom a helyem. De tényleg, sehol, semmiben. Mindenki csak elűz maga mellől. Ha meg nem, akkor is rosszul érzem magam. Olyan kicsinyesnek érzem magamat más szemében. Értéktelennek, primitívnek, bunkónak, rusnyának, unalmasnak és legfőképpen egy senkinek.

Úgy érzem, szetcsúszik a kezemben minden, szétesik a világ körülöttem. Félek a holnaptól, rettegek tőle. Akármit teszek, minden nap egyre rosszabb. Nagyon sok minden áll még előttem, és ezektől félek. Annyira, hogy a pillanatokba temetkezem, mert nem merek belegondolni, hogy miket kell elérnem még. Kevés vagyok hozzá és gyenge. És tudom, egyszer szembe fogom találni magam ezekkel a nehézségekkel, mégha menekülök is tőle, minden nap vége azt jelzi, hogy az idő csak egyre fogy, és a baj közeledik felém, amivel nem tudok megbirkózni.

Boldog és sikeres szeretnék lenni. Ezen felül szeretnék kibékülni magammal. De ebben a világban mérhetetlen a gyűlölet és a szenvedés. Ha szeretem magam, akkor a többi gonosz lerombol belőlem mindent. Az álmaim álmok maradnak, mert az emberi gonoszság nem engedi magvalósítani. Meddig kell hurcolnom ezt a terhet?! Még a múltamat sem sírhatom vissza.. akkor mégis mit szeressek? Itt engem csak tönkretesz minden. Ez a világ halott, ahol egy percig sem jó létezni.

Körülvesznek az emberek, elvileg vannak barátaim, igaz nem sok. Kettő, néha három. De felszínes mind. Nem is tudom, miért vannak. Így is magányos vagyok, nagyon, pedig itt vannak körülöttem. Sehol nincs helyem, sok vagyok másnak. Látszik, hogy jobb lenne nélkülem.

Nekem az egyetlen kiútam a halálom lenne. Nagyon egyszerűen meg tudnám ölni magam, semmi akadálya nem lenne. Ismerem ahhoz a biológiát, hogy tudjam, mi a legfájdalommentesebb módja a halálnak. Nyilván nem szenvedve akarok meghalni. Nem is akarok, csak már úgy érzem, nem sokáig bírom így.

Ennek ellenére nem tehetem meg, csak ha önző lennék. Akkor tudnám megtenni, ha az emberi érzéseket figyelmen kívűl hagynám. Ha nem foglalkoznék azzal, mit hagyok magam után. Csakis ez tart vissza, fogalmam sincs, meddig. Ráadásul rohadtul nem az vagyok, ahogy látnak engem mások. A "barátaim" csak annyit tudnak, hogy félek az egyetemtől, meg utálom az apámat. A szüleim csak annyit hisznek, hogy egy bunkó vagyok, aki lusta, csak veszekedni tud velük. A nővérem azt hiszi, elég annyi szó, hogy csak akarni kell a célokért. A párom ezeket mind tudja egyben, de többet nem. A többi az titok, amiből sokat még magamnak sem vallok be. A legtöbb titok olyan, ami okot ad arra hogy gyűlöljem magam és az életet. Elég indokom van ahhoz, hogy halálvágyam lehessen. De nem értik meg az emberek. Nem az vagyok, aminek látszom. Mindenki azt hiszi, szeretem az osztályomat, pedig nem, mert gonoszak velem. Mindenki azt hiszi, tervezem a jövőmet, pedig azt se tudom, holnap mi lesz. Azt hiszik teszek a céljaimért, amikor még célom sincs. Ezért senki nem gondolja azt rólam, hogy utálok élni, legszívesebben meghalnék. Hogy meg akarom ölni magam. Mivel a terheimet csakis én viselem, ezért senki nem tudná megérteni, ha megtenném. Csakis a párom értené meg, de nem tudná elfogadni. (Ki tudná?!) Azt hiszi, hogy a szerelem segít enyhíteni a fájdalmat. Segített, de most a határaimhoz értem. Egyedül én ismerem magam, szörnyű az egész életem, akármennyire nem tűnik más szemében annak, nekem igenis az.

Elég okom van ahhoz, hogy gyűlöljem magam. Már csak ezért is megölném magam, ha a lelkiismeretem hagyná. Még a párom se ismer annyira, hogy átlássa az érzéseimet, nem tudná elfogadni a tettemet. Pedig ő is meg akarta tenni. De mindig azt mondja, amióta vagyok neki, azóta meg se fontolja a fejében a dolgot. Úgy tűnik, neki a szerelem begyógyítja a sebeket, de nekem nem. Pedig én is azt hittem, lehet ő is csak így hiszi.

Itt akarok hagyni mindent, gyáva vagyok az élet küzdelmeihez. De a halálommal mindikit tönkretennék, akár szeret akár nem. Pedig egyszer mindenki meghal. Igaz, nem mindegy, miért.

Én úgy fogom fel néha, hogy a természetes kiválasztódás része lennék, gyenge vagyok az élethez. A világgal sem vagyok jóban. Az állatokat nem menti meg senki, csak az emberek avatkoznak bele az életfolyamatokba, mesterségesen. Nem halhat meg aki akat, inkább elhitetik vele, hogy jó élni. De ba nem sikerül becsapni őket, akkor majd a gyógyszer helyreteszi. Pedig csak nem alkalmas az élethez. Csak a fejlett emberi agy fejlett érzelmi szinttel rendelkezik, ami felülírja a természetes kiválasztódást.

Bárcsak minden kapcsolatom tönkremenne, akkor nem kéne azon aggódnom, hogy valakit tőnkreteszek. Nem akarok a saját magam miatt fájdalmat okozni másnak, amikor "nem csak a halál a megoldás".

Van egy biztos módszerem, amivel simán elintézhetem magam. Eddig csak gondolatban volt jelen, de már nagy vonalakban tervezem, szerencsére nem kell rajta sokat agyalni, nem nehéz. A kezemben van a halálom, és csak egy dolog állít meg abban, hogy megöljem magam. Csak az érzések szabnak határt. Tudom, milyen károkat okoz egy öngyilkosság, az unokatestvéremmel is ez történt. Belegondolok ilyenkor, mi lesz ha én is megteszem. Mi változhat, mit teszek tönkrw, ki roskadna bele. Igen, vannak, akik fontosnak tartanak, vagy egyszerűen csak túl közel állok hozzájuk. (Barát, osztálytárs, család). A hozzáfűzött viszonytól függetlenül mindenkit tönkretenne. Tudom, hogy hiányoznék sokaknak, akkor is ha nem szeretnek. Ez ilyen, de ettől függetlenül belehalok az életbe, nem bírom. Nem a magány miatt akarok meghalni. Ezért se tettem valószínűleg még meg.

Viszont most a határaiom, a tűrő képességemen vagyok. Egy csepp kell ahhoz, hogy mindent magam mögött hagyjak. Kérlek segítsetek, hogyan kell túlélni? Miért érdemes küzdeni? Minden szó számít. Nem találom a helyem, el vagyok veszve, úgy vagyok egyedül, hogy körbevesz az embertömeg. Egyre inkább nehezedik rám a nyomás. Úgy érzem, nem sokáig bírom. Mit tegyek, hogy ne a halált válasszam?



2018. dec. 29. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy. Mindenképp örülj annak, hogy tettrekész tudsz lenni, hogy egészséges vagy, hogy nincsenek fizikai korlátaid. Sokak ilyen korlátok közé vannak zárva, ami sokkal jobban megkeseríti őket.

A lelki gátlások - tudom - nagyon szorongatóak, de ezeken túl lehet tenn magad. Ha komolyan változni akarsz, és mindent beleadsz, elhivatottan, alázattal, túl fogsz tudni lépni rajta. Mondják: ha a dik készen áll, alkalmas tanárt mindig talál. Hát keress magadnak egy tanárt, aki megtanít élni, akiben bízol, aki előtt nem szégyelled, hogy éppen gyenge vagy, aki előtt nem szégyelled a negatív gondolataid, akiben bízol, akire hallgatsz. Ez nem szükségszerűen pszichológus; a lényeg az, olyan tanárt találj, aki elfogulatlan veled szemben, azaz nem azt látja, amit látni akar, hanem azt, ami és aki vagy.

Hidd el, vele együttdolgozva minden rendben lesz. Hosszú az út, göröngyös, de megmented vele a saját életed és a környezetedét is.

2018. dec. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2018. dec. 30. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos furcsának hangzik a számodra, és nyilván nem könnyű ilyesmit megtenni, de azt javaslom, hogy mutasd meg meg ezt a kérdést a párodnak!

Így, ahogy van, mindenestül!

Mondd meg neki, hogy olvassa el, ne cenzúrázz ki semmit, és beszélj VELE a dologról.

Azért lenne ez sokkal hasznosabb, mintha csak simán elmondod neki, mert ezt a levelet az anonimitás tudatában írtad, és ezért valószínűleg sokkal nyíltabban beszéltél a problémádról, mint ahogy azt meg tudnád tenni egyébként.

El se hiszed, mennyit tud segíteni egy ilyen beszélgetés, tudom, hogy félelmetes a legbelsőbb gondolatainkat feltárni valaki előtt, de sok tragédiát meg lehetett volna előzni, ha ezeket a félelmeket és korlátokat át tudják lépni az emberek.


Légy vele őszinte, próbáljatok meg megoldást találni, az is lehet, hogy szakemberre van szükséged, de mindenesetre először ővele beszélj, hiszen ő áll hozzád legközelebb, nem?


Ha szeretnél még írni, én is nagyon szívesen meghallgatom, de mindenképpen beszélj a pároddal erről, ő tudhat a legtöbbet segíteni!

2019. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És ne halogasd ezt a beszélgetést, akármilyen nehéz is, hidd el, hogy nem érdemes addig várni, amíg már túl késő
2019. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!