Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lesz valaki annyira...

Miért lesz valaki annyira mentálisan gyenge, hogy sírva fakad egy rosszul sikerült töri szóbeli érettségi miatt?

Figyelt kérdés
Szó nincs arról, hogy bukna, csak lehet nincs meg az ötös
2018. jún. 9. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez NEM mentálisan gyenge - nem ártana, ha inkább utána néznél a fogalomnak, mielött ezzel dobálózol -, hanem egyszerüen az érettségit megelelözö feszültség így oldódott. Emellett nem kizárt, hogy neki lényeges lenne az ötös jegy is, föleg, ha sok munkát fektetett a tanulásba!
2018. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
93%
Függhet a családi háttértől is. Ha neki elvárás otthon, hogy csak 5-ei lehetnek akkor mindegy, hogy bukik vagy nem. És az érettségi komoly dolog, biztosan rengeteget készült rá, fontos a jövője szempontjából és rásresszelt. Szerintem teljesen érthető a viselkedése.
2018. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rólam van szó egyébként, és természetesen fontos, hogy az erőfeszítéseim megtérüljenek, de úgy érzem túlreagálom... És nem elvárás az ötös.
2018. jún. 9. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom, emelt érettségiről van szó. Emeltet azok tesznek töriből, akiknek magas pont kell, vagyis nehéz a bejutás, de mindennél jobban szeretnék ezt elérni. De tök mindegy, milyen vizsgáról van szó, én is ki lennék bukva, ha nem úgy sikerülne egy vizsga, ahogy szerettem volna, hiszen évek kemény munkája van benne és nem látom az eredményét.
2018. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem láttad, hogy elküldted. Ha nem elvárás az ötös, akkor lehet tényleg túlreagálod. Vagy a lelked mélyén mégis szeretted volna, ha sikerül.
2018. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, tovább fogsz tanulni, akkor viszont ehhez hozzá kell szokni. Az egyetemen pláne igaz, hogy a szerzett jegy nem feltétlenül áll összhangban a belefektetett energiával. Az esetek jelentős részében persze igen, de számtalanszor előfordul olyan, hogy valaki szerencsés tételhúzással vagy puskázással jobbat kap, mint amit érdemelne. Illetve a fordítottja is, hogy felkészülsz alaposan, a tanárnak viszont éppen rossz napja van, és beleköt mindenbe, vagy direkt jelentéktelen dolgokra kérdez rá, vagy akár olyanra, ami nincs is benne az anyagban.
2018. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
7, Gondolom még csak egy naiv idealista vagyok, de ennyire lesz4rja mindenki, hogy a tanár kedvén múlik a jegyed? Akár tudatosan, akár tudat alatt...
2018. jún. 9. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem az érettségi az első olyan komolyabb megmérettetés, ami valamilyen szinten befolyásolhatja az ember jövőjét. Persze, felvételizni kell középiskolába is, de azért az érettségi nagyobb horderejű. Az első igazi stressz faktor egy ember életében. Így szerintem természetes, ha ilyenkor az ember túlreagálja a dolgokat.


Sosem felejtem el... Emelt érettségire szóbelire készültem. Előtte való este még bújtam a tételeket és bőgtem az asztal előtt, hogy meglegyen. Nem múlt rajta semmi, előtte való években tanultam, külön felkészítőre jártam, de mégis.


Ezek után végigizgultam az alapképzést is, ahol viszont szép lassan megtanultam, hogy semmi értelme idegeskedni. Ha tanulok, úgy is meg lesz. Ha pedig nem sikerül, mindig van megoldás.

2018. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező visszagondolsz az érettségire majd 3 év múlva és a fejedet fogod fogni, mennyire dedós voltál, hogy ezen bőgtél.

Mártírkodás azt hajtogatni, hogy mehetett volna jobban, mert... Magyarázat mindenre van, az élet meg igazságtalan néha. Ez csak az érettségi. Lapozz szerintem.

2018. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy túlreagálod, a nagy nyomás is okozhatja ezt a reakciót. Majd elmúlik, a továbbtanuláshoz meg egy kalappal.
2018. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!