Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hete van olyan problémám,...

2 hete van olyan problémám, hogy villamoson se tudok közlekedni normálisan, mert rosszul leszek, , mentálisan" és úgy érzem le kell szállnom. Valakivel volt már ilyesmi?

Figyelt kérdés
De nem csak ott leszek rosszul hanem iskolában is vagy bárhol. De nem vagyok pánik beteg és nincs tömegiszonyom se. Volt valakivel ilyesmi? Vagy van valamilyen tanácsotok? Igazából sok mindent kéne leírnom, hogy pontosan milyen ez. Csak jó lenne olyan emberrel beszélni aki ilyesmit már átélt vagy tudna segíteni.
2010. jan. 28. 19:43
 1/8 anonim válasza:

Szia!


Hát ha nem vagy pánik beteg, és nincs is tömegiszonyod sem, akkor nem az lehet a baj hogy úgyérzed mindenki téged néz?

Velem is volt ilyen hogy ha felszállok a metróra akkor olyan, mintha mindenki engem nézne és leakarok szállni.

Azért mert 1 vagy 2 ember nézett.

Szerintem amit tehetsz amikor felszállsz a villamosra vagy a suliban vagy hallgass zenét.

Nekem az mindig jót tesz :-)

2010. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez is benne van igen és főleg negatív dolgokat gondolok, hogy biztos azért néznek , mert csúnya vagyok vagy mert valami nem jól áll rajtam vagy valami nem áll jól rajtam stb.. Meg attól félek, hogy rosszul leszek és nem tudok időben leszállni és ettől leszek rosszul. Próbáltam a zenehallgatást, de csak kicsit segített, mert sajnos a negatív, tudattalan gondolataim erősebbek.

Nagyon örülök, hogy írtál.^^ Köszönöm.

2010. jan. 28. 19:56
 3/8 anonim válasza:

Szia!


Megint én vagyok.

Hát akkor csak azt tudod tenni hogy te is visszanézel rájuk és egy idő után elfordulnak.

Én is pont az ilyenek miatt érzem azt, de az embernek van egy rossz szokása. Mindig mindent, mindenkit megbámul.

Próbáld meg holnap vagy valamikor, amikor mész suliba, hogy nem törődsz vele, és te is ugyanúgy nézd őket.

2010. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szintúgy velem is előfordult bár nálam inkább akkor ha épp nem votlam túljó passzba. Legfőképp azzal küzföttem le hogy úgyfogtam fel az egészet, hogy csinálják csak ha az jó nekik áltlaába ránéztem én is arra aki nézett mint ahogy az előző hozzászóló írta és vagy vigyrogotam vagy csak simán viszonoztam a "kedvességet" megoldható az ilyenis ;)
2010. jan. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt pánikom, elkezdtem olvasni a buszon és már nem is foglalkoztam vele.
2010. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy nem lehet senki sem tökéletes,és ne érdekeljen miért néznek.Semmivel sem érnek többet tőled.Ugyanolyan emberek mint te,és ennyi erővel te is megnézed az embereket,tehát fogd fel úgy hogy más is megnézi az embereket.Legyen kicsit több önbizalmad:)
2010. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok és köszönöm, de nem az a fő problémám, hogy néznek. Hanem attól félek, hogy rosszul leszek, elájulok vagy valami és nem tudok időben leszállni, szal a bezártságtól van inkább.
2010. jan. 30. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kezdeti szociálfóbia,esetleg klausztrofóbia.
2010. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!