Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongok az alvástól, de...

Szorongok az alvástól, de kikéne pihennem magam. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy pár hete nagyon rosszul alszok, este nehezen alszok el, sokáig fent vagyok, éjszaka van, hogy többször is felkelek, és reggel is korán kelek, és nem tudok visszaaludni. Éjszakánként 5-6 max. 7 órákat alszok, ami miatt reggel/délelőtt elég fáradt, nyomott vagyok. Egy ideje esténként elkap egy kisebb szorongás, hogy este van, és aludni kell. Nem szeretnék aludni valamiért, és nagyon várom, a reggelt. Mindig az van bennem, hogy jaj legyen már reggel. Igazából szeretnék végre egy jót aludni (7-8 óra felébredések nélkül) de egyben nem szeretnék aludni valamiért. Ez nem tudom mennyire érthető.

Azon gondolkoztam, hogy emiatt nem tudok aludni normálisan? Mert szorongok a lefekvéstől/alvás gondolatától? Vagy pont, hogy azért szorongok, mert nem tudok aludni normálisan? Melyik lehet az ok, melyik az okozat?

Annyit még tudni kell, hogy nagyon szorongásos vagyok, és azt gondoltam emiatt nem tudok sokat aludni mostanában. Rossz álmaim, vagy esetleg más traumatikus élményeim nincsenek az alvással.

Valaki, valami ötlet mitől lehet ez?

20/L


2019. febr. 24. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Kóros önimádat / feltűnési viszketegség?
2019. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmégy orvoshoz, és felír neked Frontin tablettát.


Bár az ok szerintem inkább a streszre vagy valamilyen életbeli dologgal kapcsolatos, ami nem hagy nyugodni.


Gondolkozz el min kellene változtatni.

2019. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!