Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A következő alvásrend káros...

A következő alvásrend káros lehet? Folyt.

Figyelt kérdés

H: éjjel 2 - 12(délig) - 10óra

K: 2 - 5:30; - 3 és fél óra

Sz: 3 - 12 - 9óra

Cs: 1 - 5:30; - 4 és fél óra

P: 2 - 13 - 9óra

Sz: 3 - 13 - 10óra

V: 2 - 11 - 9óra


2010. júl. 2. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
nehéz lenne 11kor lefeküdni?:D
2010. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Erre a kérdésre rajtad kívül más nem nagyon tud épkézláb választ adni...

A káros alvás az, hogyha az éjjel(?) átaludt x óra után rendszeresen kipihenetlen, fáradt vagy, rossz a közérzeted. Mindenkinek más-más mennyiségű alvásra van szüksége. Valakinek napi 4 óra is elég, más 10 óra alatt nem piheni ki magát. Ha te a fenti alvásmennyiség után nem érezted fáradtnak magad, semmi bajod nem lehet. Ha rossz a közérzeted, ingerült vagy, érdemes változtatnod. (Ha kénytelen vagy ehhez az alvásrendhez alkalmazkodni, rendszeres C-vitamin-adagolással elűzheted a fáradtságod. A tévhittel ellentétben semmi bajod nem lesz tőle...)


PS.: még régebben olvastam valami ezoterikus könyvben, hogy az embernek kb. 1 óra hossza teljes ellazultságra van szüksége a teljes kipihentséghez... keveset élünk, nem érdemes az életünk felét átaludni... ;)

2010. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na ezért vagyok fent: mert sajnálom az időt alvásra pazarolni.

De egyébként maximálisan hulla vagyok! De zajlik az életem..

2010. júl. 2. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha hulla vagy, akkor igen, káros, és a szervezeted ezt pontosan jelzi is.
2010. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor már rég aludnom kellene.. :)
2010. júl. 3. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!