Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit szól a következő...

Ki mit szól a következő dologhoz? A kérdésem az, h mi a vélemény arról, ha kiderülne, h bizonyos, káros (mint pl: dohányzás) dolgok használnak az emberiségnek, és vmilyen szinten fordítva élnénk megszokott életünket!

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem kifejtve! A fordított életmódot a következőképpen értem: milyen látvány lenne az, ha mi az emberek egyszer csak négykézláb kezdenének el közlekedni, úgy kelnének át a zebrán, úgy "sétálnának" stb.. Aztán tudósok bebizonyítanák, h a dohányzás kreatívabbá tesz, a TV nézés élénkíti a párkapcsolatokon belüli nemi életet, vagy a rendszeres nemi élet roncsolja a látást!! A sok édesség fogyasztásával(pl: chips evéssel) izmosabbak, erősebbek leszünk!!! Arra akarok kilyukadni, h manapság egy jó reklámszöveggel mindent el lehet adni!! Vagyis, ha ezeket a dolgokat egyszer elkezdenék hangoztatni rádióban, sajtóban, médiában, akkor az emberek nagy többsége rászokna a dohányzásra, sokan zacskószámra vásárolnák a chipset, betartaná az "előírásokat"!! :D

Tom, elsőre őrültnek tűnhet ez a kérdés, de mivan akkor, ha mégsem az!! :)

Szal kivi vok a véleményekre, ki hogyan látja a feltett kérdést!!! :P

Köszi a válaszokat!! ;)

20/L


2010. jan. 18. 21:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

A cigi soha se lesz hasznára az emberiségnek

A csoki hízlal

A tv nézés inkább elidegeníti egymástól az embereket

inkább nézik azt a dobozt minthogy egymással foglalkozzanak

2010. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hú ez nagyon érdekes kérdés. Mivel a médiának elég nagy a haátsköre, elképzelhetőnek tartom. Ha érvényesülne a kétlépcsős hatásmodell, azaz "megfelelően" kampányolnának, és az ún. véleményvezéreket meg tudnák győzni, azaz azokat az embereket, akiknek a véleménye egy adott csoportban mérvadó, akkor szerintem igen, az emberek elhinnék, vagy ha el nem is hinnék, de követnék ezeket az "előírásokat" mert a legtöbben nem mernék nem követni őket. Viszont nyilván lennének olyanok, akik vitatnák ezeket az új "felfedezéseket", ahogy most is vannak soka, akik nem dőlnek be mindennek.
2010. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Hülyeség úgy ahogy van. Ezt gondolom róla. Már bocs... de ezek nem fognak bekövetkezni. Miért nem gondolkodsz inkább alternatív energiaforrások kutatásával? Hasznos dologra fordítódna a kreatív gondolkodásmódod.
2010. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nem értem, miért kell belekötni, hogy ki miről gondolkodik. A kérdezőnek van egy felvetése, nyilván elméleti síkon érdekli a dolog, senki nem állította, hogy pl. a dohányzás egészséges.
2010. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek többsége már alapból ilyen (sok a dohányos, TV előtt tespedő, junkfoodos stb. ember). Akik ezeket szeretik, lesz@rják, hogy káros-e vagy hasznos, akik meg nem szeretik, akkor se csinálnák, ha hasznos lenne. Szóval szerintem nem változna semmi.
2010. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, és nem belekötöttem, hanem leírtam a véleményem. Azt mondta kíváncsi rá.
2010. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszike szépen a gyors válaszokat!!!

Kedves Második válaszoló!! Igen, ez nekem csak egy feltevésem, köszönöm, h mellém álltál, rendi vagy!!:)


Nem kellene azonnal a torkomnak ugrania egyeseknek, mert én is szoktam fontos, és hasznos dolgokról gondolkodni!!! Ez csak egy elvont kérdés!! XD

Tisztában vok azzal, h mindenkinek más a látásmódja, vkinek tetszik, vkinek nem, én ezzel nem is vitatkozom!!! Pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést!! :)

2010. jan. 18. 21:34
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha a tévé mondaná, az nem lenne elég, szóval...

De most tovább gondolva, hogyha valamiért bebizonyosodna 100%ra hogy fordított életmód hasznunkra van... örülnénk neki. Nem csak azért mert rájöttünk valami nagyon jó dologra, hanem mert

"A világon szinte minden ami jó az vagy káros, vagy tiltott". Nem emlékszem ki mondta, de ha belegondolsz, van benne igazság...

2010. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen, persze van benne igazság!! Hiszen a "Tiltott gyümölcs édesebb!" - tartja a közmondás :) Sokszor teszünk olyat,amit nem lenne szabad, de mégis bennünk van úgymond a rosszra való hajlam, csak küzdünk ellene!!! A küzdelem hol sikeres, hol nem, mert vmikor csak azért is engedünk a kísértésnek!! ;)
2010. jan. 18. 21:41
 10/19 anonim ***** válasza:

Tény, hogy 'amit a tévébe mondanak az igaz' szóval, ha valaminek hatalmas reklámot nyomnak, meg jó kampányt tesznek mögé, arra menni fognak az emberek.

De azért egy ilyen dolognak nagy ellenkampánya is lenne, szóval nemhiszem, hogy megfordulna az élet....


Bár kituggya, egyre hülyül a föld :)

2010. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!