Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez migrén vagy gyomorrontás?

Ez migrén vagy gyomorrontás?

Figyelt kérdés

Évente párszor jelentkezik, hogy fáj a fejem.

Tegnap este

20h elött ettem, de már kicsit fájt a fejem. Éjfélkor arra kelek, hogy már nagyon fáj, beveszek egy saridont. De kb. Fél órára rá se ért semmit és hànyás követte. De ezután meg egyböl csillapodott.

De nem tudom, hogy miért hánytam ha már 5 óràval előtte ettem csak. Mintha migrénre leállna az emésztés is? Vagy csak gyomorrontás lett volna?


2019. márc. 6. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálam is. Csak heti rendszerességgel. Gyomorrontás, fejfájás, akár napokig is utána. 1200 mg paracetamol segít csak.
2019. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is szokott ilyen gondom lenni. Nem mondom, hogy gyakran, de előfordul. Mindenki migrénre gyanakszik, de mivel emésztetlenül hányok ki mindent, amit aznap ettem, úgy gondolom, hogy az emésztési gonddal kezdődik. Hányás után szinte azonnal elmúlik a fejfájás is.

Olyankor szoktam ilyet tapasztalni, ha nagyon megéhezek és úgy eszek nagyobb mennyiséget.

Az vált be, hogy egyszerre nagyon keveseket eszem. Ha ezt be tudom tartani, nem nagyon jelentkezik ez a fajta rosszullét.

Van ennek egy fordított változata is, amikor a migrénből indul a hányás. Akiknek ilyen bajuk van, nekik nem múlik a fejfájás a hányással. Egy ismerősömnek ilyen van, őt minden esetben az ügyeletre viszik, ahol beletolnak egy injekció koktélt és csak úgy múlik el.

Nem vagyok orvos, de szerintem a tied, inkább emésztési gond lehetett.

2019. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy véletlen folytán az orvos szívelégtelenséget talált. 170/130 vérnyomás és 112 volt a pulzusom, teljesen nyugodt állapotban. Kaptam bétablokkolót és vérnyomás csökkentőt, azóta se nem fáj a fejem, se nem hányok, pedig azelőtt néhány naponta megtörtént. De itt, gyakorin beszéltem egy személlyel, akinek ugyanez volt a tapasztalata. Leírtam, hátha valakinek segít.
2019. ápr. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van ilyen, ha túl sok nagyon zsíros ételt eszem egyszerre.
2022. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!