Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szokjak le a hipochonde...

Hogyan szokjak le a hipochonderségemről, hogy lehetnék újra normális? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. fél éve tart nálam ez a hipochonder állapot. Ha meghallok valami betegséget, mindjárt beképzelem magamnak, meg néha még a széltől is óvni akarom magam, nehogy bármi bajom legyen. Tudom, ez már nagyon beteges, de néha emiatt esek depibe, hogy jaj csak mi fog történni velem... Régebben sokkal rosszabb volt mondjuk, mert bármihez hozzáértem, mindjárt az agyamba ötlött vmi hülyeség és rohantam kezet mosni. De végülis most se sokkal jobb a helyzet.

Segítségre lenne szükségem! :S

Komoly válaszokat lécci

Előre is köszönöm!!! :)


2010. júl. 3. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Gondolj arra, hogy a legtöbb orvos utálja a beteget.


Nekem bejött.

2010. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Figyi én értelek, és hidd el megpróbáltam, de engem nem nyugtat! Arra is próbáltam gondolni, hogy sok egészségtelen ember van a földön, és sokaknak van vmi bajuk, de éppen ezért nem akarok mindent elrontani ezzel a mániámmal!
2010. júl. 3. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2010. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal, amikor észreveszed magadon egy újabb halálos betegség első jeleit, akkor írd fel. Legyen erről egy listád. Egy év múlva érdekes lesz visszaolvasni, hogy hány halálos betegséggel élsz együtt a legkisebb probléma nélkül. Aztán majd fokozatosan leszoksz az efféle gondolkodásról. Ha ez sem segít, akkor menj pszichiáterhez.
2010. júl. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!