Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetek szívbeteg ilyen fiatalon?

Lehetek szívbeteg ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Nem sportolok, az elmúlt 2-3 évben elég keveset mozgok (ülőmunkát végzek).

Azt vettem észre, hogy kevés mozgásnál is nagyon dobog a szívem, de annyira hogy érzem és hallom is és az egész felsőtestem lüktet a szívemmel együtt, és nagyon kapkodom a levegőt is. És nyugalomban is előfordul, hogy szívdobogást érzek.

Szédülni nem szoktam, a vérnyomásom viszont alacsony általában 85-105/65-80 a pulzusom nyugalomban szinte mindig 90 fölött van.

Az utóbbi években nagyon sok stressz ért. Lehet ez a sztressztől vagy komolyabb szívprobléma lehet?

22/N


2019. márc. 18. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a stressztől van, de attól még lehetsz szívbeteg. Ezt nyílván senki nem fogja tudni itt megállapítani.
2019. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínü nem.

Ez tipikus mozgás hiányosságra utal.


Egyszerüen annyira nyámnyila lettél, hogy kisebb mozgástól kifulladsz.


De ha biztosra akarsz menni menj el orvoshoz, mi nem vagyunk itt orvosok.

2019. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ia volt ilyen 21-22 évesen. Úgy bepunnyadtam, hogy a második emeletre lépcsőn úgy értem el hogy szétdobogott a szívem. Elkezdtem többet mozogni, elmúlt.
2019. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ha elkezdek rendszeresen edzeni vagy kocogni akkor javulnia kell igaz?

Viszont ha betegség akkor nem fog javulni.

2019. márc. 18. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nem mozogsz eleget, nekem akkor van ilyenem, ha keves vizet iszok..
2019. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vagy szívbeteg. Csak el vagy tunyulva a lusta életmód miatt. A stressz meg simán közbejátszhat.
2019. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kivizsgálástó azért nem ártana, RKG és pajzsmirigy vizsgálat, attól is lehet ez, de stressztől is.
2019. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!