Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Én már nem tudom mi ez,...

Én már nem tudom mi ez, pánikbetegség? Vagy szívbeteg lennék? 20 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bocsi előre ha picit hosszú, próbálok lényegretörő lenni.

Emlékszem rá, hogy már kisebb koromban is volt rosszullétem. Nagyon kis vékonyka voltam, könnyen leesett a vércukrom, oda kellett erre figyelnem. Sosem felejtem, hogy egyszer mikor így rosszul lettem rokonoknál voltunk, nagynéném túlreagálta és nagyon durván beijesztett. Azóta rettegek, hogy komoly bajom van/lesz. Több éven keresztül tünetmentes voltam, felszedtem pár kilót, elégedett voltam magammal, egyedül az okozott néha nehézséget, ha egyedül kellett mennem valahova. Akkor valamiért féltem.

Pár éve elég sok traumát éltem meg (Elvesztettem egy hozzátartozóm, elég rondán szétmentünk barátokkal, költözés stb) azóta szarabbul vagyok. Ez kb. úgy néz ki, hogy kész kihívás egyedül jönni-menni, valahogy nem vagyok a régi emberek között.. Fulladás tör rám, nem kapkodom a levegőt, csak arra eszmélek, mintha szabálytalanul venném. Szédülni kezdek, volt hogy a víz is levert. Minden egyes ismerősöm azt mondta "ne csináld már csak bebeszéled" vagy "hipochonder vagy" és társai. Voltam orvosnál, teljes vérképre küldött meg vizelet vizsgálatra, meg TSH-ra /pajzsmirigy/ mivel hogy vékony vagyok, meg vérszegénységre gyanakodott. Semmi nem tért el az ég világon. Se cukor, se vérszegénység, jó TSH. Még azt is mondta jó géneket örököltem.. Mikor vérnyomást kérdezett, mondtam hogy 120/80 vagy inkább még az alatt szokott lenni, pulzusom 70-85, ha ilyen izgulás jön rám 90. Azt mondta, a stressz teszi ezt velem.

Nagyon nagyon remélem igaza van, mert bennem van a félelem a betegségtől. Arra is gondoltam, lehet ettől vagyok szarul..? Mármint hogy paráztatom magam, mintha biztos lennék benne, hogy bajom van.

Szerintetek ez komoly? Aggódnom kellene, vagy "csak" pánikolok? Még dokihoz is tartok elmenni, hogy elküldjön ekg-ra vagy valamire, úgy be vagyok fosva az eredménytől. :D Köszi a választ további szép napot


20/N



2018. nov. 13. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség nagy valószínűséggel. Igyál meg napi 3 csésze citromfű teát!
2018. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ekg meg a vérvétel nem mutatja ki, ha pánikbeteg valaki. Azt pszichiáter gyógyszerrel, pszichológus terápiával, természetgyógyász melyikmivel kezeli.
2018. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!