Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez egészséges...

Szerintetek ez egészséges hozzá állás emberekhez?

Figyelt kérdés

Nevezetesen, olyan típus vagyok aki segít másokon.

Igen én azt érzem valahogy erre vágyok én is. Bár lehet abnorális volt hogy egy vad idegen ember kért meg közösségi hálón valamire (ami nagyon fontos volt neki, és tudta hogy én értek hozzá) én rászántam az időmből 3 órát hogy megcsináljam neki. Pedig nem is ismertem. Hm..vagy például volt legutóbb egy vad idegen nő egy chat alkalmazáson, ahol említette hogy nincs meg neki egy fontos alkalmazás és nem tudja sehogy sem megszerezni. Nekem megvolt, és gondoltam segítek neki, feltöltöttem hogy le tudja tölteni (nem kevés idő volt). És még sok hasonló minden területről.


Vajon mások is megtennék nekem? mikor olyan ridegek az emberek. Vajon mások is szánnának csak úgy az idejükből rám időt? egy anonim emberre?

hm.

Érdekes dolog ez. Talán azért van ez mert magányosnak érzem magam, és szeretném ha elfogadnának (tudat alatt) fene tudja, mindig is ilyen voltam. Ilyen jó szívű..nem értem miért. Sokszor mikor a "világ" máshogy áll hozzám, haragszom magamra ezért.

Nem hiszem hogy 10 emberből sok lenne aki így vélekedik az idegenek kapcsán. Csak úgy eszembe jutott.


2019. márc. 27. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszer kétszer meg teszed, de egy idő után lefárasztana, heti többször segítgetni másoknak, úgy, hogy semmi visszajelzést nem kapnál utána
2019. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy a fő kérdésedre válaszoljak: igen, ez a helyes (általad fogalmazva: egészséges) hozzáállás. Ennek kellene lennie. DE nem ez az általános. Sajnos. Miért sajnos? Mert teljesen megértelek, hasonló cipőben járunk. Pedig... már csalódtam elégszer, mégis hiszem, hogy az emberek alapjában véve: jók.

Ne változz csak azért, mert nem ez az elfogadott, hétköznapi, "normál" viselkedés.

Nem benned, bennünk van a hiba! Már az is, hogy egyáltalán felmerül bennünk ehhez hasonló gondolat, hogy az ilyen segítő kész hozzáállás a furcsa, különleges, netán egyesek szerint: szánni való magatartás, azt mutatja, mennyire eltorzultak mára az értékrendek.

2019. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!