Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tuti tipp migrénre? Ki mit...

Mickbro kérdése:

Tuti tipp migrénre? Ki mit csinál ellene?

Figyelt kérdés

Sajnos, néha elővesz. Látás problémákkal indul, utána nagyon erős fejfájás. Utána rosszullét, hányinger, hányás.

Egyszer egy gyógszerész ajánlotta, h vegyek be görcsoldót és fájdalomcsillapítót egyszerre. Szart sem ér.



2019. ápr. 11. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Megnézetted már magadat orvossal?

OK;hogy fáj a fejed, de hogy hánysz is meg rosszulléted is van itt valami nem stimm.

2019. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Elmész fejfájás ambulanciára, és ott írnak olyan gyógyszert, ami használ a rohamra. Igaz, hogy 6 tbl. van vagy 6000 forint, de legalább használ. (Migrénes barátnőmnek Relpaxot írtak, egy fél szem elmulasztja neki). Ha nagyon sűrűn van rohamod, akkor meg megelőzésre kell folyamatosan szedni, de azt szintén neurológus tudja felírni.
2019. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Dohányzás alkohol nuku.

Rendszeres étkezés. Nem elehezni egesznap.

Nem hagyni hogy a vércukorszint összevissza ugráljon.

Mozgás hogy a vérkeringés rendben legyen

Sok folyadék.

Gyógyszer azonnal ha fáj.

Amúgy meg izomlazító fájdalomcsillapító kombó akkor ér valamit ha nyaki merevség görcs okozza.

2019. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A hányinger azt hiszem belefér a migrénes tünetekbe, gondolom, mert orvosnál még nem voltam.

De a fejfájásklinika jó ötlet, köszönöm.

Azért egy kis vörösbor talán segíthet ellazítani azokat a fránya ereket, nem kell mindig görcsölni...

2019. ápr. 12. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Felesleges a fejfájás ambulancia, semmivel nem kapsz ott többet mint egy neurológián. Csak órákat ülhetsz sorban. Ez sima migrén, vannak rá gyógyszerek.
2019. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hmm próbáld meg a vörösbort,nekem nagyon nem vált be,pedig szeretem
2019. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is neurológus írt fel migrénre gyógyszert.A szokásos fájdalomcsillapítók nem segítettek, de ez igen.

És igen, amiket leírtál, azok klasszikus migrénes tünetek. A látásprobléma, és a hányás is.

2019. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megfigyeltem azalatt a pár év alatt, hogy mikre jön elő, amióta előjött, szóval igyekszem elkerülni ezeket a dolgokat.


Igyekszem gyakran folyadékot inni. Általában csak akkor érzem, hogy szomjas vagyok, amikor már tényleg nagyon kéne innom. Reggel is indulás előtt mindenképpen iszok jelentősen, mert különben könnyen kijön a tömegközlekedési eszközökön is. Bárhova megyek, szinte mindig van nálam 1,5 liter folyadék... :D


Ha igazán fülledt, állott helységben vagyok sokáig pl ilyen a villamos néha vagy egy rosszul szellőztetett mozi teli mozi terem. Ilyenkor ha nem tudom elkerülni, hogy ilyen helyen legyek és érzem, hogy kezd kijönni, akkor beveszek egy Algoflex-et, akkor megtudom előzni. Ha viszont nem veszem időben előre, akkor már csak az alvás segít.


A hirtelen nagyobb időjárás ingadozás is elő szokta hozni. Szerencsémre nem annyira intenzív a migrénem általában (hányásig és földön kúszásig párszor jutottam csak el az 5 év alatt), viszont mondhatni gyakran van, átlag havonta 1 eset. Szerencsémre viszonylag könnyen eltudok aludni migrén ellenére is, így 1 óra alvás is tudja orvosolni, ha az Algoflex nem segítene.


Lényegében ha tényleg migrén, akkor figyeld meg, hogy mi az előzménye mielőtt előjön. Ha érzed, hogy ki fog jönni, akkor meg a számodra használó gyógyszer tud segíteni, ami nálam az Algoflex Forte. Viszont nálam egy pont után már csak az alvás hat, ez egyetemistaként nem akkora gond, akár így előadás közben (tudom, hogy nem illik meg gáz) vagy a szünetekben megtudom tenni, mert bárhol és bárhogy eltudok aludni kb. Viszont emiatt para kicsit, hogy majd egy munkahelyen ezt, hogy fogom kivitelezni...

2019. máj. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A dolgok, amik előhozzák: tavaszi erős napsütés, forró autóban 1 óra, időjárás megváltozása, étlen szomjan du.2 v. 3-ig. De néha nem tudom megmagyarázni miért...
2019. máj. 19. 04:33
 10/10 DaniAmbrose válasza:

A vörösbort kerüld mert sokkal erősebb lesz a fejfájásod.

Neurológián mondták..

Mert én is migrénes vagyok sajnos..

Nekem a relpax használt valamit,de hosszútávon nem lesz jó mert nekem már 2 naponta előjön aurával együtt...

2019. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!