Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem annyira erősen a...

Miért érzem annyira erősen a szívverésem?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az a normális, ha nem érzi az ember! Folyamatosan arra tudok figyelni csak, ahogy dobog. 😞 Aztán van, hogy a légzést nem tudom összehangolni vele. Mert ahogy érzem erősen ver, a légzés ritmusából kiesek. Jártam magán kardiológusnál hetekkel ezelőtt, mert sokszor bedobban a szívem. De semmit nem talált. Ha nem múlik, 24órás ekg felrakását javasolta. Akkor még nem volt ez a tünet meg, így azért nem tettem fel a kérdést neki. Van akinek hasonló tünetei vannak?

Nagyon szorongós vagyok, illetve pánikbeteg! Attól is lehet ez a dolog?


2019. ápr. 29. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ezt a pánikbetegséged okozza, hiszen teljesen rákoncentrálsz és csak erre tudsz már figyelni. Milyen gyógyszereket szedsz?

Ilyen tüneteket okozhat egy ritmuszavar is (extrasystolia) viszont azt csak a 24 órás monitor tudná bebizonyítani.

2019. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Aztán van, hogy a légzést nem tudom összehangolni vele."


Nem neked kell összehangolni, mert ezek nem akaratlagos cselekvések.

A 24 órás EKG jó ötlet, után okosabb leszel.

2019. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Első kérdező.

Nem szedek jelenleg gyógyszereket már egy kis ideje. Áttértem a természetes gyógymódra és relaxációkra. Nem akartam azt, hogy a gyógyszerekkel csak elnyomjam a tüneteimet és gyógyulni meg ne gyógyuljak! Így erőt vettem magamon és ha jelentkezett pánikroham, leküzdöttem! Viszont, ha az okozza ezt az érzést, akkor lehet nem lesz más választásom és enyhe mennyiségbe szedni. Vagy türelemmel várni, hogy megszűnik minden kellemetlen tünet, ami biztos időt vesz igénybe. Ha a 24 órás ekg sem fog mutatni semmit (remélem), akkor lehet megnyugszom és enyhülni fog.


Második kérdező.

Nem a legjobban fogalmaztam meg amit írtam. 😀

Mert valóban nem én irànyítom.

Îgy ha elkészül a 24 órás ekg, valóban okosabb leszek!

2019. ápr. 30. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális... ezt abszolút a szorongás okozza. Csak elkell terelni róla a figyelmedet.
2019. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aktuális még sajnos. Annyi változott, hogy jelentősen kevesebbszer érzem. Viszont még tart! Próbálok meditálgatni is, hátha jobb lesz!
2019. jún. 28. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!