Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a vérnyomás értékek...

Ezek a vérnyomás értékek rendben vannak?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok,(dohányzó) 53kg, 173cm.


Mai napon nyugalmi állapotban mértem ezeket az értékeket a karomon, illetve a bokámon.


106/71 kar.

Pulzus:88


150/92 láb.

Pulzus 98


Orvos ajánlotta, ugyanis leginkább lábon , de igazából test szerte mindenhol előfordul elég gyakran ér lüktetés, de nem fáj.

Mostanában már a fejem tetején is illetve a homlokomon is szemmel láthatóan előjön.


2019. máj. 4. 16:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, fontos megemlíteni, hogy a két érték mérése között nem telt el lényeges idő...

Illetve ezek reggeli értékek.

2019. máj. 4. 16:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Lábon sose mértem de karon az szerintem abszolút jó, a pulzusod kicsit magas, de az ottani vérnyomásod szerintem rendben van. :) Lábon hogy kell mérni vagy hogyan? Kipróbálnám én is itthon. Nekem amúgy 140/110 szokott kb lenni és megkaptam már itt hogy még az se magas... Szóval remélem még válaszolnak azért. Én beírom az értékeket googleba és mellé írom hogy blood pressure (vérnyomás) erre ki szokott dobni egy jó oldalt ami leírja melyik érték mennyire megfelelő.
2019. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomás normális értéke a te korodban 120/80

Tehát karon alacsony, lábon magas.

De én a helyedben ilyen pulzussal a cigarettát azon nyomban letenném. Nehogy ebből később még komolyabb bajaid legyenek.

2019. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lábon fekve mérted ugye? Bokán csak fekve mérünk, mert egyébként értelmetlen a dolog.
2019. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
106/71 hogy lenne már alacsony? Tökéletes.
2019. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!