Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért vesz be rögtön fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy barátnőm, aki állandóan fájdalomcsillapítót vesz be ha egyből elkezd fájni a feje vagy bármi. Mostanra annyira rászokott, hogy nem is hatnak neki és van, hogy több felét is be szokott venn, féltem őt. Az egészséges fájdalomcsillapítást ki se próbálja pedig nagyon sok mindent ajánlottam neki.

Igen tudom, ez így sokkal könnyebb az embereknek.



2019. máj. 7. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Meg is válaszoltad a kérdést. Mert az sokkal könnyebb.
2019. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért szerintem, mert könnyebb, hanem azért, mert az emberek többsége mindenre azonnali megoldást akar. Így élik az életüket: nincs idejük, nincs türelmük, mindent akarnak és azonnal, és sajnos erre az eltúlzott igényre csak ráerősít a média és a reklámvilág, így abszolút normának tűnik.
2019. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, ha a FEJEM fáj, én is azonnal beveszek egy fél tabletta Algoflexet. Nem többet, mert ha 10-ből 1-szer nem hat az a fél, akkor nagyobb adag sem fog:(

Nem a fájdalom miatt, de a fejfájás teljesen hazavágja a teljesítményemet minden téren - nem tudok koncentrálni, nem tudok dolgozni stb.

Más esetben nem veszek be fájdalomcsillapítót.

2019. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nekem elkezd fájni a fejem, kénytelen vagyok gyógyszert bevenni azonnal, különben egyre jobban elkezd nagyon durván fájni és ha csak órákkal később veszem be, akkor kb.semmit nem hat. Próbáltam mindenféle házi praktikát, de nekem pl.csak a gyógyszer segít. Lehet a barátnődnek sem használ más. Nekem amitől azonnal elmúlik az a cataflam, nem tudom a barátnőd mit szed rá.
2019. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a reklámokat, mindben azonnali hatást ígérnek. A pohár víz lassabban kezdi elmulasztani a fájdalmat, ha kiszáradásról van szó.
2019. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha azonnal beveszi a gyógyszert, mikor fájni kezd a feje, azt jól teszi. Főleg, ha tudja, hogy nem kiszáradás, fáradtság, stb. van a háttérben, amin másképp is lehetne segíteni, és tapasztalta már, hogy az enyhe fejfájásából erős fejfájás szokott lenni.

Ha ezt naponta, kétnaponta teszi, azt illik kivizsgálni. Viszont ha nincs kezelendő vagy kezelhető ok (akár életmódbeli hiba, rossz szokás), akkor szerintem érdemes csillapítani a fájdalmat.

Kedves orvos rokonom szokta mondani, hogy úgyis annyi fájdalom van, amit nem tudunk megszüntetni, legalább akinek muszáj, az ne szenvedjen.

2019. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sokat fáj a feje, akkor érdemes lenne megnézetni a szemét. Lehet, hogy az a gond.
2019. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!