Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egészségesen tápláljuk a...

Ha egészségesen tápláljuk a gyerekünket biztos, hogy később is egészségesen fog táplálkozni? Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Csak elgondolkodtam ezen a dolgon és érdekelne a véleményetek.

A saját példám miatt jutott eszembe. Vidéken nőttem fel, nem ismertem a gyors kajákat, pizzákat, péksütiket stb. Ünnep volt, ha csokit kaptunk a tesómmal. Anyukám persze mindig sütött sütiket, készített édességet. Saját kertünk volt, rengeteg zöldséggel, gyümölccsel, azokból készített ételeket ettünk + volt csirkénk, malacunk.

Kb. 15 évesen ettem először hamburgert is.

Nem azért mert ezek a gyors kaják tiltottak voltak, egyszerűen nem voltak elérhető közelségben.

Most már van egy 2 éves fiam, egészségesen etetem. Nem kapott még chipset, ropit, hamburgert stb. Nem is édesszájú, az uborka a kedvenc nasija.

Én viszont imádom a gyors kajákat, péksütiket, egyszerűen ezen élek. Pedig nem ezt láttam otthon, nem ezt hoztam magammal.

Szerintetek?


2012. aug. 1. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos semmilyen összefüggés nincs.Én is dettó mint te(vidék, kertből a paradicsom reggel suli elött, anyu sütije), de most szeretem a chipset stb.A kislányomat egészségessen, változatossan etetem, de tudom ez nem így lesz mindig :(.
2012. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum a hajlam lesz rá nagyobb, hogy olyasmiket egyen, amit otthon! De ha nem otthon él már, vagy már eljár otthonról, barátkozik, biztos megeszi majd az egészségtelenebb ételeket is!
2012. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem sincs. Én is egészséges kajákat kaptam, most pedig édességfüggő vagyok sajna.
2012. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, aki nyers ételeket eszik csak. A gyerek is azt kapott, egészen az iskoláig. Amióta iskolás, minden reggel Fornetti, kóla stb... Nem eszi meg a zöldséget. Tehát nincs összefüggés. Én próbálom sulykolni belé, hogy mennyire fontos a sok zöldség, egészséges étel, hátha ragad rá valami.
2012. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit nem kapott kicsiként, azt nem eszi meg nagyként- mármint az egészséges kajákból. A csábulásnak mindenki ki lesz téve előbb-utóbb de aki kicsiként beleszabadul annál nincs megállás.
2012. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a szakértők mondják: nincs egészségtelen étel, csak egészségtelen életmód.

Gyerekkoromban én sem láttam gyorskaját, se műkaját, de mai tudással belegondolva, rettenetesen egészségtelenül tápláltak (pontosabban sajnos tömtek) minket. Töménytelen hús, iszonyatos mennyiségű finomított szénhidrát. Közben azt hallgattuk, hogy fontos az egészséges táplálkozás.

Mikor a hamburger közelébe kerültem, nekem is volt egy időszakom, amikor viszonylag gyakran ettem, meg üdítőztem (szerencsére a csokit nem szeretem), és kedvencem a műkaja volt (zacskós leves, zacskós tészta stb. - mert könnyen és gyorsan meg lehetett "főzni", én meg gyakorlatlan voltam a konyhában).

Aztán egy csomót olvastam a helyes táplálkozásról, és helyreállt a rend, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem, kevesebb hússal és szénhidráttal. Sajnos az üdítőt továbbra is szeretem, de igyekszem visszafogni magam.


Én azt gondolom, hogy nem tudjuk megszabni a gyereknek, hogy mit szeressen és mit ne, de a főbb irányokat meg tudjuk tanítani.

2012. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem van összefüggés! főleg ha azt látja, te sem eszel "szemetet", és neki is többször elmondod, h a chips és társai nem egészséges kaják.

ezzel azt éred el, h idegenszerű marad számára, és ha majd nagyobb lesz, ki akarja nyilván próbálni, nem is baj, próbálja, de mindig tudni fogja, h nem egészséges, és nem jó, amit csinál. szóval a chips, kóla, csokik stb. mindig ilyen "ünnepnapi kihágások" lesznek, néha, ritkán. és ezzel az egészségét is megőrzi, és a pénzét sem költi majd ilyen sz@rokra.

2012. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is falun nőttem fel. Gyerekkoromban nagyon rossz étvágyam volt, rossz evő voltam. Mindentől undorodtam, a levesben a csirkemájtól (szerintem homok íze volt:)), a paradicsomtól (nem tudtam megenni a héját:)), mindenféle zöldségtől. Szegény anyukám máig panaszkodik, hogy egy fél szelet lekváros kenyeret alig tudott belém imádkozni...:) Aztán főiskolás koromban jött a változás, azóta mindent szívesen megeszek, megkóstolok, azt sem bánnám, ha tavasztól őszig vajas kenyér lenne mindenféle zöldséggel a lakoma, szívesen készítek salátákat is, a hagymát imádom. Szóval nem tudom, ez később alakul ki szerintem, de azért fontos, hogy sokfélét (persze egészséges) dolgokat kínálj a gyerkőcnek, és abból majd tud választani, helyes alternatívát találni. Viszont megértem a rossz evő gyerekek szüleit is, akik nem bánják, hogy mit, csak végre egyen az a gyerkőc pár falatot.
2012. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!