Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás, magas pulzus?

Alacsony vérnyomás, magas pulzus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, általában alacsony a vérnyomásom, (100 körül) a pulzusom viszont magas szokott lenni nyugalmi állapotban. (Mondjuk mikor mérem, mindig ideges leszek hogy megint biztos magas lesz) Ez 90-100-at takar..

65 kg vagyok 175 centi, sportolok rendszeresen, nagyon ritkán kávézok, rendszeresen sportolok, nem cigizem...


Normális ilyen korban, vagy érdemes orvoshoz fordulni?


2019. máj. 30. 17:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Megmértem mégegyszer, most 120/81 xD
2019. máj. 30. 17:28
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem, nem normális. Semmilyen életkorban nem normális a magas pulzusszám, alacsony vérnyomás mellett, nyugalmi helyzetben. Ez mindig nagyon erős stressz-szintet takar. Nem szükséges orvoshoz menned, csak ha te úgy érzed, de lazítani nem ártana. Azt, hogy neked mi a legjobb stressz-oldás és levezetés, magadnak érdemes kipróbálnod ée megtalálnod.
2019. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Első kiakadt a bullshit méter nálad.


Kedves kérdező, fiatal lányoknál teljesen normális. Több folyadékot kell inni, napi minimum 2 litert.

2019. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
A 120/80-as vérnyomás teljesen jó. Nem számít alacsonynak. A pulzust úgy a legjobb mérni, hogy nem is tudsz róla (Pl egy okosórával), akkor egy-, vagy akár többnapos átlagot látsz. Stresszes állapot és kiszáradás okozhat magas pulzust. Figyelj a folyadékbevitelre és és ne idegeskedj olyasmin, amúgy sem tőled függ, nincs rá hatásod.
2019. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Első voltam, és még egyszer leírom. Attól, hogy lepontozol, még nincs igazad.


Ha valakinek alacsony a vérnyomása, ÉS mellette magas a pulzusa, főleg, ha ez állandó, akkor az a belső (pszichés) feszültség jele.


Nem én vagyok a bullshit, hanem az, aki nem bírja felfogni, hogy baj van, és ahelyett, hogy tenne ellene, lepontoz, baroságokat beszél, hazudozik magának, másoknak, és azt hiszi, hogy ezzel minden rendben van.


Igen, lehet nyugodtan azt hinni, hogy minden rendben van. És lehet elmenni egy orvoshoz is, ha élni akarsz még húsz év múlva is.

2019. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, továbbra is bullshit. És orvos vagyok.
2019. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Általában akkor szokott ennyi lenni a pulzusom, amikor melegem van, nincs a helységben levegő, izgulok vagy tényleg nem ittam sokáig, és nagyon ideges is szoktam lenni miközben mérem hogy nehogy magas legyen. Aztán persze magas. :D Szóval klasszul ki tudom készíteni magam idegileg. :D

Meg ez tényleg mostanában jött elő. Elég sok kórházas ügyem volt most (ezektől független) szerintem ezek is fokozottan hozzájárultak a stresszhez, ami okozhatja.


Viszont a vérnyomásom na az tényleg sokszor alacsonyka gyakran, egyszer suliban úgy 3-4 éve azt éreztem komolyan hogy menten elalszom a padon, elmentem a suliorvoshoz és 90 volt.


Az elmúlt napokban megközelítőlegesen 120/80 volt mindig, és oda is figyeltem a sok folyadékra. :)

2019. jún. 4. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!