Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyik napról másikra leeső...

Egyik napról másikra leeső pulzus?

Figyelt kérdés

Nyár közepe óta alapvetően magas volt a pulzusom mindig 90-120 között nyugalomban. Voltam vizsgálatokon, EKG, agyi CT semmi eltérés vagy gond. Kezeim, lábaim néha bizseregtek, emiatt még neurologiára kell mennem.


Viszont hétfőn délelőtt azt vettem észre, hogy kicsit olyan kómás vagyok, vagy bágyadt, lényeg, hogy fura volt, aztán gondoltam nézzünk vérnyomást, hát az maradt a megszokott 120-140 közti értéken a pulzusom viszont leesett egészen 77-re, illetve egyszer mértem 64-et is.


Bementem ügyeletre, vittem papírjaimat, ott is megmérték pulzusom felment 90-re, de ha úgy veszem ott már eléggé izgultam mi van, még ez is " alacsonynak számít nálam.


Ma ismét néztem délelőtt, 78-90 között mértem, tehát azért eléggé alatta a 90-120 közti átlagomnak, illetve most is néha iylen kómásnak érzem magam.


Elvileg ugye papírforma szerint most normális az értékem, de ezt nem értem, hogy egyik napról a másikra ez miként lehetséges, illetve lehet emiatt érzem ezt az érzést is mert kevés nekem?



2018. okt. 23. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
64-77 pulzus teljesen jó érték, ezzel mentél ügyeletre? :-)
2018. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, mert ahogy írtam, nyár közepe óta felvitte valami és folyamatosan a 90-120 közötti értékeken volt, és tegnap amiatt mértem rá mert olyan furán éreztem magam. Illetve most is, néha olyan furcsa émelygős érzés jön rám, és erre gondoltam, hogy nekem ez az érték kevés.


Meg ezt nem értem, hogy hónapokon keresztül egy igaz magas de stabil érték, most meg egyik napról a másikra miért eshetett le? Se gyógyszert nem szedek se semmi ilyesmi ami okozhatta volna.

2018. okt. 23. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bár furcsa ez a hirtelen visszaesés, de örülj neki. A nyugalmi pulzus normál értéke 60 és 80 között van (bár orvosi honlapon láttam már 100-at is felső értékként). De az biztos, hogy a 100 feletti már nem okés, az tachycardia. Kellene egy Holtert csináltatni, meg szívultrahangot, szóval kérj beutalót a házi orvosodtól a kardiológiára.

Visszatérve: azt írtad, hogy nyár közepe óta volt magas - tehát akkor az is hirtelen jött ezek szerint. Lehet, hogy valami stresszesebb időszakod volt, vagy volt valami sokkhelyzet (pl. baleset), ami kiváltotta. (A vegetatív idegrendszer tud ilyet csinálni...)

Szóval biztos, ami biztos, menj kardiológushoz, hogy nincs-e szervi probléma.

Egyébként meg pár nap alatt hozzá fogsz szokni a helyzethez, csak most még a szervezetednek időre van szüksége az alkalmazkodáshoz.

2018. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kardiologusnál augusztusban voltam, sima EKG-t készitettek akkor, meg a vizsgálatokat elvégezte, de akkor erre is visszatérek még, ártani nem árthat.


Vegetativ rész nem tudom mennyire kapcsolodhat, végül is neurologiára kell mennem, egyik papiromon polyneurophatia k.m. egy ilyen kis bejegyzés szerepel, pontosan most nem tudom nincs kéznél, de amennyire tudom ez valami neurologiai dolog.

2018. okt. 23. 22:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Most is kicsit oylan furán éreztem amgam még egy 59 es pulzust is mértem, mellé 130-150 közti vérnyomásokat. :(
2018. okt. 25. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom: kardiológia.

Először tájékozódj, hogy mennyi a várakozási idő a helyi rendelőben. Ha nagyon sok, keress alternatív lehetőségeket. Pl. ha Budapesten vagy a közelben élsz, akkor a G. Gy. Országos Kardiológiai Intézetbe is mehetsz, ott kb. 3 héten belül tudnak fogadni, telefonon is adnak időpontot. És rá kell majd íratni a beutalóra az intézmény nevét és kódját.

2018. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Holnap kérek beutalót háziorvostól, délelőtt rendel. :S
2018. okt. 25. 23:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam át tegnap délelőtt orvoshoz, elmondtam ismét ki a helyzet, erre laborba küldött, illetve neurologia/idegorvos, mert szerintem valamit itt kell keresni, kértem, hogy esetleg kardiologiára is visszamenni, arra nem adott.
2018. okt. 27. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiderűlt valami ?
2022. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!