Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aurás migrén fejfájás nélkül?

Aurás migrén fejfájás nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv, ma reggel különös tünetre lettem figyelmes. Olyan volt mint amikor tartósan belenéz az ember pl. a lámpába és tartósabb ideig ott marad a "helye" a látótérben. Viszonylag nehezen (10-15 perc?) akart elmúlni, a végén pedig enyhe villódzás társaságában "távozott" a bal oldalon. Azt nem tudnám kijelenteni, hogy csak az egyik szememre volt jellemző a dolog, de a bal oldalon dominánsabb volt azért. Más tünet (a saját pánikolásomon) kívül nem jellemezte, utána sem fájt a fejem stb. 25/L , ez kimaradt. Eddig nem észleltem ilyen tünetet magamhoz, viszont régebben volt, hogy tüsszentés után "csillagokat, meteorokat" láttam, nem ahhoz volt hasonló. Illetve homályosabban sem láttam, csak ahol ott volt a "villódzás" ott értelemszerűen kevésbé láttam jól.



Érdekes, de kicsit "ijesztő" történetszál. Tegnap vettem egy "újfajta" üditőt a boltban, melyben az eddig általam ismeretlen szukralóz édesítőszer is van. A nevére rákeresve feldobott jópár blogposztot, ahol írták, hogy migrént is okozhat. Ezután egy nagyon ijesztő kommentre bukkantam, 100%-ig megegyezett az én tünetemmel:



[link]


Eléggé durva lenne véletlennek, nem? Több ilyen kommmentet is találhattok az oldalon.



2019. jún. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy stresszes véletlen mostanában? Nekem is volt már hasonló nekem fél órának tűnt mire elmúlott és nem volt migrénem se előtte se utána. Barátnőmnek migrénnel jön .
2019. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, az igazat megvallva de, elég stresszes időszakom van most. De szerintem a fenti ok is rájátszott, többen is hasonló tünetekkel jelentkeztek a fenti édesítő fogyasztása után. (Nekem sem volt utána fejfájásom, peidg már msáfél nap eltelt)
2019. jún. 2. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj ez miatt és ne egyél többször olyan édesítőszert . Egyszer gyakorlaton elmeséltem egy neurológusnak hogy nekem is volt ilyen migrén nélkül és azt mondta ne foglalkozzak vele..:D szóval ne aggódj ! viszont sürgősen kezdj el meditálni, jógázni vagy bármi ilyesmi ami lenyugtat.
2019. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aurás migrénhez nem mindig társul migrénes fejfájás. Nekem 4x volt eddig életem során. Az elsőnél azt hittem meg fogok vakulni. Az első után volt fejfájásom, de elviselhető volt. A többinél semmi fejfájás nem volt. Ja és hozzáteszem egy kezemen meg tudom számolni hányszor fájt életemben a fejem.
2020. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!