Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire igaz az az "urban...

Mennyire igaz az az "urban legend", hogy sokan belevizelnek a (gyógy) medencébe? Ez ellen tesznek valamit?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ami ilyen nyílt legenda, hogy sokan belevizelnek a medencékbe, gyógymedencékbe. Ez mennyire igaz? És ha így van, miért nem tesznek ellene valamit, pl. tesznek olyan anyagot a vízbe ami elszíneződik ennek hatására, és tiltják ki a vétkest, lehetőleg örökre? Vagy úgy vannak vele, hogy "nagy a medence, eloszlik", úgyis csak 1-2 rebellis és inkontinenciától szenvedő idős követ el ilyesmit és akkor "mindegy"?


És mi van azokkal akik direkt csinálják, tehát kitudnának menni ugyan, de "eh messze van" és aztán sutty...? Fúj. Erről beugrik a vicc, amikor valakit elvisznek ezért és mentegetőzik, hogy "de hát mindenki belehugyozik" őr válasza "de nem az ugródeszkáról"


Szörnyű ebbe belegondolni, hogy ilyesmi van.



#undor #gusztus #mások hugyában úszni
2019. jún. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Meleg víz hatására az emberi szervezet teljesen normális, hogy 1-1 evőkanálnyi vizeletet ürít.

Ezt egy urulógustól hallottam. Nem tudsz mit tenni ellene, hiszen nem veszed észre, nem tudatos.


Nyilván, az már más, aki direkt bele engedi a teljeset.


De ha azt vesszük, hogy senki sem ürít bele szánt szándékkal, ellenben 1-1 evőkanálnyit igen, az is már elég szép mennyiségű vizeletet tesz ki egy forgalmasabb fürdőben.


Gondolom olyan anyagokkal, szűrőkkel, vegyszerekkel kezelik a vizet, ami tisztítja, fertőtleníti, tehát fel vannak készülve erre.

2019. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Rendben ezt megértem és ez még nem is zavar, nem vagyok baktériumbiás - én a szándékos belevizelőkre gondolok, legyen az akár tirpákság, betegség vagy lustaság következménye. Mert az már annyira nem oszlik el, különösen, ha melletted csinálja. Az ilyet ki kellene tiltani, de ha nem szűrik ki... Erre lennék kíváncsi, hogy miért nem kezdenek az ilyenekkel valamit. Tudom nehéz kiszűrni, de jó lenne.


Bár a Balatonban olyanról is tudok aki konkrétan beleszart, mert "nem volt vécé a közelben". De ezt azért egy medencében nehezebb eljátszani, pláne feltűnés nélkül.

2019. jún. 2. 19:35
 3/11 A kérdező kommentje:
*baktériumfóbiás
2019. jún. 2. 19:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bacifóbiás én sem vagyok (nővér vagyok, elég cinkes lenne) de sosem fürdök medencében. Nívósabb helyeken már lehet használnak vegyszert ami elszínezi a vizet,de pl ahol lakom, tuti nem. És elég sok bunkó van,aki tuti belepisál, köp, meg belefújja az orrát..ezt konkrétan láttam is meg utána a taknyot ahogy lebeg. Plusz hány hiányos higiéniájú ember van.. ha csak 100 ember ázik a vízbe,aki reggel sz.rás után nem töröl rendesen vagy mossa meg magát és a rászáradt betyárkörte meg beleázik a vízbe.. én ebből nem kérek inkább. Sajnos alapból hajlamos vagyok bármit összeszedni lent.. nem kockáztatok.
2019. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2

A balcsiba konkrétan szennyvizet engednek bele. Amúgy igen rendszeresen belevizelnek, én is amikor voltam gyerekként strandon meg fürdőben a szüleim azt tanították, hogy nyugodtan vizeljek bele ő is ezt teszik. Nekem ez mindig nagyon idegen dolog volt ezért soha nem csináltam nem is megy pedig volt amikor az adrián próbáltam, mert nem volt wc a közelben. A klóros medencékben ez nem olyan gáz, de a termál meg gyógyvizesekben eléggé undorító de mondjuk abban mindenféle fanszőr, takony és egyebek is úszkálnak általában szóval nem egy nagy kaland.

2019. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam uszodában és welness szállodában is, mint uszadagépész. Az emberek gusztustalan állatok. Gusztustalan módon vizelnek bele a medencékbe. Teljesen mindegy, hogy nő vagy férfi. A betétek, tamponok mindennaposak. Belekuláznak gyakran. Undorító. Én mindenkit lebeszélnék a welness és uszodahasználatról. Olyan mennyiségű klór és egyéb fertőtlenítőszer van a vízben, hogy azt nem is gondolná senki. Nem csak az öregek hugyozzák tele a medencét, hanem a jólszituált emberek is, akikről nem is gondolnád.
2019. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4-6


Ez gusztustalan, azt hiszem kihagyom az ilyesfajta "nyaralást", a gyógyvizet orvos ajánlotta, de akkor inkább hagyjuk.


És sajnos feltűnt már gyerekként is, hogy bizonyos emberek bemásznak reggel aztán ebédig ki se jönnek, sokan a sörösüvegeket is szépen felsorakoztatják a szélén, aztán iszogatnak - de ki nem mennek. Én ivás nélkül is alig bírok egy órát, de elsőre még annyit sem, és rögtön rohamozom meg a rötyit, egy szép Niagara-vízesést produkálva (ez biztos valami biokémiai vagy fizikai törvény hatása lehet, meg ugye a sok víz, csobogás stb.).


Ami viszont még jobban kiakaszt, az az, hogy sok párocska szexel sunyiban vagy pettinggel a vízben - bár nem értem előbbit hogyan, nem félnek a fertőzésektől - viszont bárhogy is, de ennek "végterméke" is bekerül... Fúj.


De a többi is amit felsoroltatok... Áh.


Nem tudom, én valahogy gyerekként is abban nőttem fel, hogy nem vizelünk a medencébe, meg amúgy sem éreztem ezt sosem... úgy civilizált dolognak.


Szóval akkor tulajdonképpen a nagyon agyonimádott wellness meg gyógyfürdőmedencékben tulajdonképpen ilyen vizelet, takony, kis szardarab, sperma, döglött bogár stb. "koktélban" áznak és ez a nagyon jó nyaralás.


Hát nekem elment a kedvem tőle.

2019. jún. 2. 20:03
 8/11 A kérdező kommentje:

#5


Mondjuk a Balatonnál 11 évesen voltam utoljára és már akkor is természetellenesnek tűnt egy olyan vízbe menni ahol döglött hal, hulladék, szennyvíz(!) - ez új - van és akárki akárhol beleszarhat. Talán még oszló hulla is van az alján a mélyebb részeken... Meg a 2 Hummer :D


Sokszor koszosabbnak éreztem magam utána, mint előtte.

2019. jún. 2. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom te ilyen pisi-kaki mániás vagy
2019. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


...? Micsoda?

2019. jún. 2. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!