Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért oltatják most olyan...

Miért oltatják most olyan sokan a gyerekeiket bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés
Csomó kérdést olvastam most, hogy ki oltatja be és ki nem. Amikor én gyerek voltam, mindenki túl akart lenni rajta. Én is. Sajnos sosem voltam himlős (se bárány, sem rózsa) és ez aggaszt is. Babát tervezünk, félek hogy mi lesz ha terhesen kapom el. Állítólag a bárányhimlő eleve rosszabb felnőtt korban. Én ha rajtam múlt volna, elkaptam volna gyerekként. Akkor most mi ez a sok oltás?
2013. jan. 11. 07:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ma már azért nem mindig olyan enyhe a a bárányhimlő, mint régebben. Azért akármennyire hihetetlen, bele lehel halni abba is.

És miért ne előzzük meg, ha van rá mód? Felesleges kellemetlenség.

És az oltás véd a terhesség alatt is, szóval ha beoltatod magad, akkor sem kapod el...

2013. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2007 után születettek már megkapják a védőoltást automatikusan. Ez előtt nem volt védőoltás szóval azért nem kaphattál.

Azért akart mindenki átesni rajta, mert fiatal korban különösenb szövődmény nélkül gyógyul, viszont ha felnőttként kapod el, sokkal nehezebb felépülni és állapotosként, a kisbabád is meghalhatna. Ha teheted oltasd be magad.

2020. márc. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!