Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon rosszul vagyok a...

Nagyon rosszul vagyok a melegtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Cicám is rosszul van. Itthon maradtam, legyezem éppen a macskát, de én is olyan rosszul vagyok, hogy elviselhetetlen.
2019. jún. 13. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Akkor most legyezzen téged a macska! :D

Fürödj meg, menj el egy plázába sétálni, ha az nincs, akkor valami erdős részre, igyál sokat, vegyél ventillátort.

2019. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Egy vékony szellős nyári ruhát vagy pólót áztass vízbe, csavard ki alaposan és vedd fel. De ha egy vizes törölközőt terítesz a hátadra, az is jól fog esni.

Ne csak a vizet pótold, vegyél a patikában kiszáradás megelőzésére való port, ebben ásványi sók is vannak. Ha nincs erőd elmenni a patikáig, tegyél az italodba egy kevés konyhasót. Tényleg keveset, nem kell, hogy érződjön az íze. De ha egy kis sós mogyorót rágcsálsz, az is segít.

És tereld el a figyelmedet a testi kényelmetlenségekről valami kellemes tevékenységgel.

2019. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Ventilátor, légkondi segíthet, Hűtsd le magad. Zuhanyozz többször hideg vízzel. Ha otthon maradtál sötétítsd el az ablakokat. Ezek segíthetnek. Cicának sűrűn cseréld a friss vizet. Hideg nem kell neki, de legyen friss. Ha nem gond, akkor hagyd a lakásban őt is, majd megtalálja a megfelelő helyet ahol pihenhet.

Tudom neked nem vigasz, de én szívesen cserélnék veled. Ahol én élek jelenleg is 12 fok van, esik az eső, hideg van. Pulóverben, hosszú nadrágban megyek melózni. Mit nem adnék egy pár napos nagy melegért.

2019. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Egyáltalán hány éves vagy? Dolgozol, vagy csak lógatod a lábad? Panelban laksz egy pláza mellett vagy kertes házban a világ végén?
2019. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Milyen alapbetegségeid vannak? Hogyan telik egy napod akkor, amikor nincs hőség?
2019. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igyál sokat kerüld a napot, ventillátor, esetleg jeges borogatás a tarkódra
2019. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon rá vagy erre kattanva, hogy minek vagyok itthon... Mert rosszul vavgyok, elviselhetetlen. Valamelyik nap, tűző napon sétáltam órákat, elvuselhetetlen hányingerem lett, és rosszul lettem...


Falun lakom. Itt nincs lláza, de ha oda mennék is, kinéznek és kizavarnak, városon, mert 14 évesnek néznek, 23 éves létemre... Ez nen olyan hely, ahol el lehet lenni órákat...


"Ventilátor, légkondi segíthet, Hűtsd le magad."..


Ilyenem nincs.


Amúgy dolgoznom kellene, de nagyon rosszul vagyok.

2019. jún. 13. 09:46
 8/14 anonim ***** válasza:

"minek vagyok itthon... Mert rosszul vavgyok, elviselhetetlen. ... Amúgy dolgoznom kellene, de nagyon rosszul vagyok."

Úgy érted, otthon kéne dolgoznod, a háztartásban? Vagy munkavállaló vagy, úgy maradtál otthon? Ha az utóbbi, akkor nyilván orvoshoz is fordultál, hogykaphass táppénzt. Akkor meg az orvosra hallgass.


"Valamelyik nap, tűző napon sétáltam órákat, elvuselhetetlen hányingerem lett, és rosszul lettem..."

Nem csoda. Napszúrás. Máskor ne sétálj órákat a tűző napon - vagy legalább szalmakalapban tedd, közben igyál sokat, jusson a vízből a hajadra is, hogy hűtsön, stb.


"Falun lakom. Itt nincs lláza, de ha oda mennék is, kinéznek és kizavarnak, városon, mert 14 évesnek néznek, 23 éves létemre... Ez nen olyan hely, ahol el lehet lenni órákat..."

De igen, egy pláza pont olyan hely. Főleg most, amikor hőségriadó van, mert a plázák kötelesek biztosítani a hűvöset bárkinek. Egyébként meg nem korhatáros belépni egy plázába, úgyhogy nem is küldhetnek el. Hacsak nem vagy látványosan koszos, büdös, vagy nem viselkedsz úgy, ami megengedhetetlen.


"Ventilátor, légkondi segíthet, Hűtsd le magad."..

"Ilyenem nincs."


Akkor vegyél! De addig is: mással is hűtheted magad: vizes törülközővel pl., a hajad rendszeres bevizezésével, hideg italokkal, ételekkel, stb.

2019. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szakadj már le róla....


Igen, munka lenne, de mivel nem éreztem jól magam,, maradtam itthon, nem biszozok pluszban.

2019. jún. 13. 10:02
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sok hasznos tanács volt benne!


Akkor legközelebb megmondom a plázában, hogy ne zavarjon el reggel, mikor várakozok.


Nem vagyok koszos, hanem gyereknek néz, meg látványosan el akar zavarni. Ez ilyen max. 10 üzletes pláza, plusz mozi. De az is csak délutántól van!

2019. jún. 13. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!