Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az normális, ha migrénes...

Az normális, ha migrénes fejfájáskor fáj az egész nyakam és a hátam a gerincem mentén és lüktet a szemem? A nyakam meg olyan, mintha betonból lenne.

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is migrénes vagyok. Ha engem kérdezel, az egész migrén nem normális! :-(


AMúgy, a kérdésedre szorítkozva, mindenkinél másképpen zajlik a migrénes roham, elképzelhető, hogy ez nálad "normális". De nem kell szenvedned, működnek fájdalom ambulanciák, azon belül is fejfájásra, migrénre szakosodott rendelések, érdemes a segítségüket kérned.

Én már nagyon régen meg tudom különböztetni a sima fejfájást attól, amiből - ha nem lépek időben - migrén lesz. Amikor érzem, hogy ez közeledik, azonnal beveszem a gyógyszerem (semmi különös, 2 db quarelin), ez többnyire megakadályozza a migrén kialakulását, de a tompa, erős fejfájás emellett is megmarad. 2-3 óránként beveszek még 1-1 szem quarelint és hamar vége az egésznek. Ha későn kapok észbe és lecsap a migrén, már csak a kefalgin segít, ezt is 2-vel kell szednem (erre utoljára tán 2 éve volt szükségem, nem is tudom, létezik-e még ez a gyógyszer :-) ). Ezt egy idős doktorbácsi "találta így ki" nekem és már lassan 25 éve működik.

Neked is ajánlom, hogy fordulj szakemberhez!

2010. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2010. júl. 9. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 3 éve egyáltalán nem volt migrénem,viszont 1 hónapja van ez a lüktetés a fejemben,nyakamban,fáj a szeme,néha furán láttam,remegtek a kezeim,de a gerincem mentén én is ilyet éreztem:) én jövő héten megyek MR+MRA-ra...
2010. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!