Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet az, hogy a jobb és...

Hogy lehet az, hogy a jobb és bal ujjamon különböző vércukor értékeket mérek?

Figyelt kérdés

A jobb, középső ujjamon 5.5, a bal középső ujjamon 5.1



32 N


2019. júl. 3. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek minimális eltérések. A házi vércukormérés nem 100% pontosságú alapból, mivel eleve nem is steril körülmények közt méred. A tesztcsíkra meg az ujjaidra akár kézmosás után simán kerülhetnek mikroszennyeződések amik befolyásolhatják, meg maga a mérőeszköz sem teljesen pontos, meg azon is lehetnek kisebb szennyeződések amik befolyásolhatják a pontos értéket. Meg persze ezeket a házi mérőeszközöket mint például vérnyomásmérő is ezeket 1-2 évente illik elvinni kalibráltatni. Laboratóriumokba eleve több vérmennyiséget vesznek le a méréshez, plusz steril körülmények közt mérik, de nekem az orvos is mondta hogy ott is lehet minimális eltérés de maximum 1-2 tizednyi.
2019. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én például mindig kezet mosok babaszappannal előtte, megtörlöm jó alaposan, kb 4-5 percig és utána fújok rá fertőtlenítő sprayt. Mindig így mérem.

Ráadásul tegnap semmit nem ettem egész nap és ma éhgyomorra magasabb volt a cukrom, mint zabálós napokon. Zabálós napokon 4.9 szokott lenni, most meg hogy nem ettem semmit tegnap, felment 5.5 re... hihetetlen.. Erre van ötleted esetleg? Köszönöm egyébként a választ!

2019. júl. 3. 13:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt tudod ugye, hogy ez normális érték? Szerintem ezen nem kell aggódnod. Az sem jó, ha alacsony, mert rosszul leszel. Izzadsz, remegsz, ingerült leszel, el is ájulhatsz.
2019. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!