Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma dél körül hányingerem...

Ma dél körül hányingerem volt, mitől lehetett? Több lenn

Figyelt kérdés
Tehát nehéz fizikai munkát végeztem (betondarabokat tettem kannákba, aztán vittem le a pincébe), aztán dőlt rólam a víz, ezért párszor ittam a fürdőszobában lévő csapból. Egy idő után rosszul éreztem magam, és először csak hányingerem volt, aztán hánytam is, és csak vizet, legalább 3x. Ez mi lehetett? Napszúrást tuti nem kaptam, mert kb 26 fok volt, és kb 5 percet tartózkodtam a napon, aztán vittem le a törmeléket a pincébe. Mivel nem szoktam ilyen fizikai munkát csinálni, ez lehetett a baj? Hogy nincs hozzászokva a szervezet? vagy más, gyomorral kapcsolatos probléma?

2019. júl. 4. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A hozzánemszokott megerőltetéstől

2. Terhes vagy

3. Másnapos vagy

2019. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4. Valamit megettél (bezabáltál)
2019. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen ittál túl sok vizet. Azt nem írod, enni mikor ettél, mert ha viszonylag régen, akkor a vércukrod is leeshetett mellé.
2019. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem vagyok másnapos, se terhes (fiú), nem ettem még aznap akkor, mondjuk tegnap este se zabáltam (pástétom + joghurt).


A 3-as viszont érdekeset írt, lehet az is volt a baj, mert sokat ittam egyszerre mert nagyon izzadós vagyok, kellett pótolni...

2019. júl. 4. 15:26
 5/5 anonim válasza:
100%
A fizikai munka és a túl sok víz ivás volt a baj. Megerőltetted magad és mivel pótolni szereted volna az eltávozott folyadék mennyiséget a szervezeted nem bírta ezt egyszerre, ezért kidobta magából a "felesleget". Ha pótolni szeretnél semmikép se egyszerre. 1 óránként 3 dl víz bőven elég! Persze ilyen melegben érthető ha az ember inni akar folyton, de akkor is vigyázz. :)
2019. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!