Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Enyhén vérszegény vagyok....

Enyhén vérszegény vagyok. Normális ilyen esetben, hogy ha felmegyek a lepcsőn rosszul leszek? Vagy a szívemnek is lehet baja? Vagy valami más oka lehet?

Figyelt kérdés
Kardiológián februárban voltam. Ott azt mondták minden oké. Pár hete átestem egy vírusos hasmenésen azóta vagyok ilyen gyenge.
2019. júl. 15. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kevés folyadékot fogyasztasz, nem eszel előtte, vércukor leesik vagy vérnyomás felmegy kicsit?
2019. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a kardiologian azt mondtak, hogy minden oke a sziveddel, akkor valoszinuleg nem a szives okozza. A hasmeneses betegseg elott is erezted ezt? Mert, ha csak utana, akkor valoszinuleg annyi a baj, hogy legyengultel, es kiment beloled minden. Szedj vitamint es igyal sok vizet.
2019. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Alacsony a vérnyomásom. Cukrommal nincs gond.

Előtte sem voltam túl jó kondiban de annak tudom az okát. De azóta sokkal rosszabb lett. A vérszegenység is utána derült ki mert nehezen álltam talpra szedültem és fájt a fejem ami korábban nem volt. Ennek már 2 hete. Eszem rendesen azóta, iszom sokat az nem lehet ok. A vasat még csak pár napja kaptam. Nem tudom a vírus nem csinált e valamit a szívemmel vagy csak a vérszegényseg csinálja a tüneteket? Már nem akarok visszamenni az orvoshoz.

2019. júl. 15. 13:46
 4/11 anonim ***** válasza:

A verszegenyseg okozhat ilyen tuneteket. A vas tabletta hetek mulva hat.

A hasmeneses virus ketlem, hogy barmi bajt okozott volna a szivednek.

De amikor en kaptam el tavaly hasmeneses betegseget, nekem is vagy ket het volt mire kezdtem visszanyerni az eromet...

2019. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még sosem voltam ennyire rosszul mint a betegség alatt. Annyira szédültem, hogy alig tudtam a lakáson belül is közlekrdni pedig a hasmenés csak 2 napig tartott. De előtte 4 napig csak a láz és hányinger meg kábaság ment. Utána meg a fejfájás és mintha megettem volna egy doboz gyugtatót. Mikor először mentem utcára olyan volt mintha egy hajón lennék egy álomban. Nagyon ijesztő volt.

Hát eszegetem a vasat meg folsavat is vettem mellé. Várom sorsom jobbra fordulását. :) De már lehet, hogy az ijdetség is rátesz. Nem tudom. Rettegtem, hogy sosem térek magamhoz és nem tudok többet utcára menni. Pokoli volt.

2019. júl. 15. 19:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Elhiszem. En olyan szinten legyengultem , hogy beszelni nem volt erom. Bar en fostam vagy harom napig. Infuzio is lett a vege. Szerintem jobban leszel csak ido kerdese. Probalj nem ragondolni tulsagosan es ne figyelgesd magad. Az rosszabb. (Tapasztalat:D)
2019. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pár éve nagyon beteg voltam sokáig. Épp hogy túléltem. Azóta ha megbetegszem mentálisan is kikészülök félek, hogy nem gyógyulok meg.

1 hétig szinte nem ettem aztán 1 hétig mwg csak pirítóst répát és krumplit.

Most ha este már elálmosodom kb. 7 körül már megfürdeni alig bírok, tegnap a vacsora is csak 1 barack volt mert már kenyeret kenni sem volt erőm azt hittem elájulok a fáradtságtól. Szörnyű ijesztő érzés. Hova lett az a lány aki éjszakai túrára járt, koncerteken táncolt és hajnalban biciklizett haza? :(

2019. júl. 17. 08:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigasztalást. Nagyon jól esik. :)
2019. júl. 17. 10:58
 9/11 anonim ***** válasza:

De pár eve mi volt az a betegseg, amivel nagyon beteg voltal?(már, ha nem titok)

Es ez a nagy foku gyengeseg most a hasmenes utan jelentkezett vagy elotte is megvolt? Hidd el, nagyon le tudja gyengiteni az embert egy ilyen nyavaja. Ido kell mire visszanyered az energiad. Szedj vitaminokat, asvanyi anyagokat, a vas majd idovel rendezodik, de az tenyleg tobb hetek, honapok, mire feltoltodik a szervezet.

Sajnos en is rettentoen felek es rosszul viselem a betegsegeket, bar en azert, mert nekem emetofobiam(hanyas fobiam) van, es en attol rettegek, hogy ilyet ne kapjak el. Szoval , ha jon a rossz kozerzet mar elore felek, mit kaptam el. Bar en szerencsere nagyon ritkan vagyok beteg. Hanyni is mar tobb,mint 10 éve nem hànytam...

menj el egy kivizsgalasra, vervetelre , ha ez megnyugtat. De hidd el biztos nincs komoly bajod, es az ilyen “hetkoznapi” betegsegekbol mindig meggyogyul az ember. A stressz csak ront a helyzeten, bar tudom konnyu ezt mondani. :/ A legjobb, ha lefoglalod magad más dolgokkal, amikor csak lehet. Ne adj idot magadnak, a befelefordulashoz/ agyalashoz. Es ne arra koncentralj mindig, hogy hogy vagy fizikailag. Az emberi agy kepes bekepzelni barmit...

kitartast!:)

2019. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A vírusos hasmenés óta van egy a lepcsős probléma, meg a szörnyű fáradtság. Előtte nem volt. Voltam vérvételen. Orvoshoz járni utálok, már nagyon sokat kellett az elmúlt 2 évben nem akarom újra kezdeni.

Szedek vitamint meg a vasat is. Egészsegesen taplalkozom. Igazaból mindent megteszek magamért nem értem miért én vqgyok beteg aki meg egész nap iszik és bagózik és gyorsételeken él annak semmi baja.

2019. júl. 18. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!