Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi az ami tényleg megéri mert...

Mi az ami tényleg megéri mert valóban hat?

Figyelt kérdés
Télire szeretnék beszerezni pár dolgot, hogy ha beütne egy megfázás pl, azonnal tudjam kezelni, vagy megelőzni, a kisbabámnál IS. illóolaj,diffúzor,esetleg sópárna, vagy más ami tényleg hatásos és nem placebó? mit ajánlotok?

2019. dec. 7. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem fogod elhinni!


Napi 3 gerezd fokhagyma a megfázás leghatékonyabb ellenszere. Ha paradicsom pürébe kevered a pépesített hagymát akkor még a a szagát is elveszi. (és persze pépesíteni kell mert úgy szívódik fel hatékonyan)


Minden más szer nálam csak a tüneteket enyhíti.

Megelőzésre is kiváló napi 1-2 gerezd elfogyasztása, főleg ha kisbaba is van...

2019. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja az kimaradt hogy a paradicsom sűrítmény a kellemetlenül erős ízt is semlegesíti.
2019. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megelőzésre van sok lehetőség, echinacea, gyömbér, az előző által említett fokhagyma, D-vitamin, C-vitamin (pl. nyers paprika, citrusfélék). A babának gondolom adsz D-vitamint. Ha még kap anyatejet, az is nagyon jó. Babáknak szoktak adni Cebion cseppet is.

Kezelésre pedig a fentieken kívül gyógyteák mézzel (a tüneteknek megfelelően), illóolajok közül én kakukkfüvet és citromos eukaliptuszt használok, pl. lehet a radiátorra tenni egy nedves törölközőt és arra cseppenteni pár cseppet.

2019. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezek jó tanácsok, köszi!! a diffúzor felesleges vajon? van itthon immunerősítő, baciölő illóolaj keverékem, bár rendes kis olcsó párologtatóba is lehet használni
2019. dec. 8. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Arra figyelj, hogy valódi, jó minőségű illóolajat használj, azaz ne olyat, ami csak olyan illatú, mint az igazi. Bioboltban vegyél jó fajtát, ne a legolcsóbbat. Én Medinaturalt szoktam venni általában.
2019. dec. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem az illó olaj már csak a gyereknek sem biztos hogy jót tesz.


Amúgy a forró vízbe dobott mentol kristály nagyon hatékonyan fertőtleníti a levegőt....

2019. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ezt újszülött kortól lehet, az van ráírva
2019. dec. 9. 16:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a gyógygombákra esküszöm.
2019. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!