Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért ellenzik egyesek az...

Miért ellenzik egyesek az őssejt kutatást?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd bővebben? Én még senkitől nem hallottam hogy ellenezné.
2020. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gyengébbek kedvéért arra gondolok, hogy egyesek szerint etikátlan, morális szempontból nem helyes, rossz, stb.


Például volt aki azzal érvelt, hogy az embrió "elpusztul" tehát az olyan mint az abortusz, volt aki azt hitte magzatokból nyerik ki az őssejteket, volt aki azzal jött hogy a tudósok etikai szempontból bele sem gondolnak ebbe, nem is érdekli őket, stb.

2020. jan. 22. 18:08
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem a köldökzsinorral oldják meg?
2020. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többféle módon lehet őssejtet kinyerni, az egyik a köldökzsinór, ezt nem tartja senki etikátlannak.

Egy másik módja az abortált embrióból történő őssejtkinyerés, ennek engedélyezése beindítaná az embrió őssejtkinyerés céljából történő szándékos abortálását pénzért. Na, ez az, ami etikátlan.

2020. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
#4: Na ezt nem tudtam, érdekes, akkor szerintem meg is van a válasz a kérdésre is.
2020. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!