Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Közvélemény kutatást kell...

Közvélemény kutatást kell készítenem egy iskolai projekthez és ehhez kérném a segítségeteket? 5 kérdésre kéne válaszolni. Mert miért ne lenne kedved segíteni egy szegény diákon?

Figyelt kérdés

1-Meg szoktad nézni az étel összetevőit mielőtt megveszed?


2-Követsz valamilyen diétát? Miért? (vega, vegán, stb.)


3-Vannak olyan összetevők amik miatt nem veszel meg egy ételt? Mik? Miért?


4-Mit gondolsz az E-számokról? Miért?


5-A mesterséges vagy a természetes dolgok egészségesebbek (pl aszkorbinsav)? Miért?



2019. ápr. 23. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Néha.

2. Nem.

3. Nincs.

4. Semmit.

5. A természetes.

2019. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

1. Néha, de nem kell megnéznem ahhoz, hogy tudjam, hogy egészségtelen pl. a chips, csokis keksz, édességek...

A gyümölcsleveknél nézem meg a legtöbbször, de ott mindig


2. Próbálok, szeretnék


3. Sok cukor, zsír E, mert egészségtelenek és hízlalnak és én fogyni szeretnék


4. Egészségtelenek, nem tudok róluk sokkal többet. Ezek hozzáadott anyagok, szerintem.


5. Természetes, de ha beteg vagy, akkor nem elég gyümölcsöt meg zöldséget enned, hanem a gyógyszerekre is szükséged van.



Egyébként nem furcsa ez neked, hogy inkább itt kérdezősködsz és nem a családban, osztályban...

2019. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig

Igyekszem, hogy kíméljem a szervezetem

Igen, és nem csak egyet, hanem többet sem (pl glutamát,...).

Jó dolog, hogy tudjuk, melyik a nemkívánatos adalék

A természeteset tartom annak, mivel a szervezet jobban tudja hasznosítani

2019. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Minden még nem próbált étel összetételét megnézem.

2. Vegetáriánus vagyok ízlésbeli és etikai okokból.

3. Zselatin (ld. fent), kárminnal színezett ételek (szintén), pálmaolaj (környezetvédelmi és egészségügyi megfontolásból), kimondhatatlan nevű, ismeretlen vegyianyagok (ilyennel elenyészően ritkán találkozom).

4. Semmi baj nincs velük, csak az idiótákat könnyű ijesztgetni a számokkal. Az oxigénnek, a C-vitaminnak, a klorofillnek, a szénnek is van E-száma, mégse retteg tőlük senki. A liszta legfurcsább elemeivel semmilyen élelmmiszerben nem találkoztam még.

5. Természetes forrásból minden egészségesebb, csak nem mindig könnyű hozzájuk jutni.

2019. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Igen, kivéve, ha már ismerem.

2. Low carb-nak mondanám. Korábbi betegségek miatt.

3. Tej, szója, glutén, tartósítószerek, ízfokozók, mesterséges édesítőszerek, a hozzáadott cukrot is igyekszem kerülni.

4. Vannak köztük hasznos, ártalmatlan és káros anyagok is. Kis rutinnal az ember elég gyorsan megjegyzi, mikre érdemes odafigyelni. Mivel elég kevés olyan ételt eszem, amiben van ilyen, azokban pedig tudom, mik vannak, nem sok gondot okoznak nekem.

5. A természetes, mert jobban hasznosul.

2019. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!