Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A homeopátia tényleg átverés?

A homeopátia tényleg átverés?

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2020. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2020. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
51%
Átverés/tévedés.
2020. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem átverés, mert be van bizonyítva, hogy placebótól eltérő hatása nincs.
2020. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Az.
2020. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alletta ***** válasza:
36%

aki hisz benne, annak nem.

szerintem igen, átverés.

2020. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ebben is van egy érdekes dolog, mert alapvetően az elv nem rossz, hogy hígított méreg az gyógy hatást vált ki: kutya harapást szőrével. Ezen alapszik a gyógysör, a legtöbb oltás és néhány kenőcs elmélete is, ami bizonyítottan működik. Ellenben a homeopátia nem csak kis hígításokkal dolgozik, hanem brutális, gyakorlatilag hatóanyag nélküli hígításokkal is. Így az a (kis) része, amit pl a traumil képvisel, hatékony, de az, amikor egy a millióhoz szoros a hígítás, az csak cicológia.


Az utóbbi a jelenkori homeopátia eltejedt formája. Küzd ellene rendesen az orvos tudomány, de sokaknak nem tudomány kell, hanem emberség és hit. Ez a kettő meg az orvosok között hiánycikk. Ezért kapott teret és terjedt el a homeopátia.

2020. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Amióta megismertem a homeopátiát, kizárólag azt használok és mindig bevált. Az a trükkje, hogy személyre szabottan kell megválasztani, nem hasraütés szerűen. Az én orvosom kizárólag azzal gyógyít, és az akupuntúrával.
2020. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én orvosom semmivel nem gyógyít és sokszor félre diagnisztizál. Teljesen megbízhatatlan. Mégis jobban él, mint bárki, aki a körzetébe tartozik. Várom, hogy nyugdíjazzák.
2020. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Javítanék. Nyílván van benne átverés is, de alapvetően ha valaki erről nem tud a placebo hatás életbe léphet. Másfelől ezt átverésnek szánják valószínüleg--> rengeteg befolyó pénz.
2020. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!