Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Ti is úgy látjátok, hogy a tudomány fejlődésével párhuzamosan egyre többen hisznek összeesküvés-elméletekben is?

Figyelt kérdés

Főleg az orvostudománynál feltűnő, ahogy szidják a "nyugati orvoslást" és a "kemikáliákat". Persze teljesen laikusok, akiknek már a középiskolás biosz és kémia is magas. Helyette természetgyógyászat, homeopátia, meg mindenféle ezoterikus dolog lett divatos. Pár napos tanfolyamok után nagy arccal mondják, hogy ők bizony jobban értenek az emberi testhez, mint az orvosok, mert azok csak a betegségekkel foglalkoznak, míg ők "holisztikusan" gondolkodnak. Mindezt persze súlyos pénzekért, ilyenkor senkit nem érdekel, hogy válság van. :D

A táplálkozásban is mindenféle eszement divat terjed: nyersvegán, paleo, ketogén, fényevő...csak mert az aktuális youtube-sztár azt mondta, hogy ez milyen jó dolog. Azt az 1-2 értelmes hozzászólót is lehurrogják, akik valóban értenek a dolgokhoz, mert őket biztos a gyógyszeripar fizeti.

Hogy lehetséges az, hogy ennyi értékes és bárki számára elérhető tudás világában ennyire sötét emberek éljenek?



2020. jan. 7. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálam az tette be a kaput, hogy a (citrommal) "lúgosítás" hogy el tudott terjedni.


Ez után már nincs min csodálkozni.


Megérett az emberiség a pusztulásra.

2020. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a tudomány fejlődésével egyre kevesebb ember érti.

Régen még polihisztorok voltak, mert egy ember képes volt a tudomány jelentős részét megtanulni.

Ma egy ember csak egy akkora kis szelettel birkózik...

és sokan meg se próbálják.

De a tájékozottság érzése viszont jó. Ezért sokat megtesznek. Jól becsapják magukat is, ha kell.

2020. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez a technikának köszönhető.


Amióta Mari néni is eléri az internetten az Antalvali.hu-t, azóta ez megállíthatatlanná vált.


A misztikum mindig sokkal izgalmasabb, mint az érthetetlen tudósok oldalas képletei. A két bites procijukkal max erre futja amúgy is.

2020. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Így van, hülyék régen is voltak, de most az összes ott csápol az interneten :)
2020. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
77%

Ezek az emberek azt is mondják, hogy a tudomány nem tud semmit, mert számukra az ezotéria felsőbbrendű. Számukra hitelesebbek az áltudományos halandzsák, mint a tényeken alapuló tudomány. De ez megint csak oda vezethető vissza, hogy ezek az emberek nem edukálódtak megfelelően.

A tudatlanság boldogság, ők legalább had higgyék azt hogy a világ egy olyan varázslatos, misztikus világ, istenekkel, szellemekkel, auralátókkal, fényevőkkel, meg halál utáni élettel. Csak mi vagyunk annyira okosak hogy tudjuk valójában mennyire sivár, anyagi és csodáktól mentes ez az univerzum.

2020. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Buta, nyakatekert, túlbonyolított elképzelések mindig lesznek és mindig el fognak terjedni, mert ezeknek az áramlását semmi sem akadályozza, sőt néha még segíti is a technológia lásd: TV, Internet, mobil, könyvnyomtatás, posta, vasúthálózat, stb... A tudomány azonban szépen lassan megmagyarázza ezeket. És így már az igazság is elkezdhet terjedni, ami eloszlatja a tévképzeteket. Ez sokkal lassabb folyamat, mint egy buta de hangzatos elképzelés elterjedése, de idővel mégis képes végleg győzedelmeskedni egyszerűen azért, mert igaznak bizonyul: csomó mindent megmagyaráz és nem lehet cáfolni.


Az igazság sokkal stabilabban beépül az emberi köztudata, mert mindennel, ami igaz összefügg, és használhatóvá is válik. Ahogy a tudományra épülő technológia is. Hosszú távon szerintem inkább egy általános műveltségbeli fejlődés figyelhető meg. Egy ókori ember minden bizonnyal sokkal több helytelen, nyakatekert elméletben hitt, mert nem voltak meg a ma már triviálisnak számító és az alapműveltség részét képező (igaznak bizonyult) elméletek. Gondolok itt pl.: a ma már mindenki számára nyilvánvaló csillagászati, biológiai, stb. ismeretekre.


Képzelhetitek milyen elképzeléseik lehettek pl. arról, ha villámokat látnak. Egészen elborult elméletekkel is előállhattak, mert senki se volt, aki megmagyarázza nekik mik is ezek valójában. Szabadon terjedhettek az ostobábbnál ostobább tézisek. És a tudás mégis győzedelmeskedett: Ma már senki se (vagy csak nagyon kevesen) gondolják, hogy a villámok Thor vagy Zeus művei. Ez az alapműveltség fejlődése, ami látszólag akadálytalanul zajlik több ezer éve...

2020. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is sokkal jobb a helyzet, mint régen, amikor sokkal kevesebb problémára tudott hathatós megoldást adni a tudomány, és szinte minden ember életét átszőtték mindenféle hiedelmek és babonák.
2020. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

"A tudomány lejáratta magát"

Izé... pontosítsunk: csak te.

2020. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Oxigénes víz? :)


(röhögök)

2020. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
75%

"Ezzel szemben pl a természetgyógyász nem a betegséget kezeli, hanem az embert gyógyítja. A természet alkotta gyógynövényeknek nincs mellékhatásuk és szinte ingyen van. Nem csoda, hogy eltitkolják az emberek elől."


A betegség kezelése és az ember gyógyítása között mi a különbség?


És amíg

2020. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!