Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Benőtt lábköröm gyógyítása? Help!

Benőtt lábköröm gyógyítása? Help!

Figyelt kérdés

18F vagyok és egy ideje be van nőve a jobb lábamon a nagyjábujjam körme.

1x nagyon hosszú ideig küzdöttem már vele 3-4 évvel ezelőtt. Sokat ápoltam, kivágtam többször is a benőtt részt, és egyszer csak meggyógyult magától.

De most már nagyon sok hónapja húzódik és zavar hogy minden zoknim véres meg gennyes lesz a lábam után.

Felesleges sebészetre mennem levetetni a körmöm mert 1x már meggyógyult, szóval most is meg tud.

Tippek esetleg akinek volt már hasonló esete hogy hogyan sikerült meggyógyítania magának!


Köszi elóre is!



2020. ápr. 3. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kivágni! Neogranormon vízben oldódó tablettában áztattam a lábam,és az fertőtleniti.
2020. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jódozgasd naponta többször. Vágd ki a körmöd. Ha gennyes, akkor kellene 3 %-os hidrogénperoxiddal áztatni.
2020. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha akarsz, hiszel nekem, ha nem akarsz, nem.

Az EGYETLEN megoldás a lézeres körömágy műtét. Sem a sebészeti sem a pedikűrös megoldások nem tartósak, néhány hónapra rendbe fogsz jönni, de aztán újra előjön. Mindig.

Én 14 éves koromtól 40 éves koromig szenvedtem vele, legalább 10 alkalommal vették le a körmöm.

Privátban adok orvos nevet és címet, ezt javaslom mindenkinek.

2020. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza. Nekem nem volt köröm benövés sose de ismerősnek volt. Ő volt ilyenen azóta sohase jött elő.


Hiába vágod ki, ha utána vissza nő.

2020. ápr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaj, én is ezzel szenvedek már szinte gyerekkorom óta. Kétszer levették az egész körmöt és többször kivágták a sebészeten. Néha ki tudom műteni magam is, de már annyira el van deformálódva, hogy a tövétől nő bele a húsba, hozzá sem férek. És amilyen peches vagyok, pont most szenvedek vele hetek óta, amikor esélyem sincs, hogy szakrendelésre menjek. Pedig van, hogy még a zoknitól is fáj, nemhogy a cipőtől... Egyelőre áztatgatom, kenegetem gyulladáscsökkentővel és várom a csodát..:(
2020. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokan ott cseszik el, hogy szép kerekre vágják a körmöt, sarkát levágják. Na ezt nem szabad! Lényegében ezzel a benövés esélyét igencsak megnöveled. A köröm sarkát mindig hagyd meg, úgymond egyenesre vágd. Most ha nagyon be van nőve vágd vissza, egyébként tegyél a köröm alá valamit. Vatta, papír vagy bármi mást, amivel kicsit megemelheted + rögzítheted (rögzítéshez akár szigetelőszalag is jó, az mindenre jó, nem?). Ha érzed bármikor is hogy kezd benőni, akkor utóbbi mindig segít :) Helyes körömvágás menetéről pedig biztos találsz videót vagy jó leírást, akár képpel. Én körömvágó csipesszel szoktam, de a lényeg az, hogy sarkos legyen!
2020. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5-ös válaszoló ugyan ez...
2020. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 7: Közös baj fél öröm..:(
2020. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj amíg a húsba van a köröm addig nem fog lemenni a gyulladás.

Pára kötéssel próbálkoztam és áztatom 1x még megpróbálok neki menni ollóval hátha sikerül kivágni.

Ha nem sikerül, akkor remélhetőleg mielőbb véget ér a járvány és lehet menni sebészetre.

2020. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vattával próbálj alá nyúlni,hogy megemelkedjen. Tetránt kenj rá. Áztasd teafaolajos vízben esetleg. Nekem pedikűrös vágja mindig,így csak épphogy belenő. Most mikor két hónapig nem tudtam menni, így kráternyi lyuk lett,de most szép,nincs benőve. Pedikűrös segit. De gyógypedikűröshöz menj!
2020. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!