Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nagyon-nagyon fáj a torkom....

Nagyon-nagyon fáj a torkom. Mit csináljak? Valami házi módszer kellene.

Figyelt kérdés

#torokfájás-gyógyítása
2018. márc. 25. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószinű összeszedtél egy jókora torokgyulladást vagy ha megvannak a manduláid,az is lehet begyulladva.Látatlanban ki tudja.Csatolj képet a torkodról.Kerüld a hideg,csípős,szénsavas dolgokat és öblögesd a torkod langyos sós vízzel,naponta többször.Nézesd meg a gégészeten!

Nálam is gyakran van ilyesmi baj,érzékeny a torkom,mindentől begyullad.Ha érzem,hogy vmi nincs rendben,én már aznap megyek a gégészetre.

2018. márc. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sós vizes gargalizálás naponta háromszor, de ha pár napon belül nem javul, akkor orvoshoz kellene menned, mert van amikor gyógyszer kell rá.
2018. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gargarizáltam szódabikarbónás vízzel éjjel. kicsit jobb lett. most a langyos sós vizet próbálom. Köszi.( amúgy nincs már mandulám, mégis begyulladt a torkom.)
2018. márc. 26. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Patikában kapható strepsils cukorka vagy mebucain vagy tantumverde ezek közül kérdezd meg a patilust melyik a leg hatásosabb.

Vagy van glukosept oldat ebből vízbe kell cseppenteni és gargarizálni. Esetleg mézes pálinka. Nekem legutóbb a fekete bodza tea mulasztotta el a torokfájásomat, kandírozott gyömbér darabokat tettem bele és a végén megeszegettem. Dmben lejet kapni ezt a teát. Gyömbért meg a közértben hozzá. Ha még mézzel is megdobod tuti hatni fog. Lehet még próbálkozni ricola gyógynövényes cukorkákkal. Nyugdtan vegyél be fájfalomcsillapítót ha nagyon szenvedsz ha gyulladáscsökkentő is van benne az is segít.

2018. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban Septolete Extra szopogató tablettát ajánlottak, megvettem, de csak még jobban fájt tőle. Fekélyes piros, gyulladt a torkom, kimarta az a mentol és a fertőtlenítőszer. Még nyelni sem tudtam utána, annyira fájt. Este itthon kamillával öblögettem és egy homeopátiás szert szopogattam el, az segített átvészelni az éjszakát. Hullámokban tör rám a köhögés és a fájdalom. Nincs időm orvoshoz menni, de lehet, mégis muszáj lesz...
2018. márc. 27. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor irány a körzeti orvos.

Ha nem írod, hogy egyre rosszabb, azt mondtam volna, szedjél aszpirint. De most már úgy látom, valami erősebb gyógyszer kell.

2018. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy,mi van a torkoddal? Azért nézesd meg a gégészeten,az a szakorvos.Ne háziorvoshoz menj.Most milyen a torkod?
2018. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Corsodyl, vagy Phlogosol oldattal való gargalizálás (rendesen hígítva!), napi 4-5x legalább. Segíthet még a meleg tengerisós víz is.

Házi módszer erre a tipikus erős paprika, méz, pálinka, fokhagyma. Pálinkával öblögetsz, majd egy kanál mézet lenyelsz és rá egy fél korty pálinka. Enni meg két gerezd fokhagyma, egy kis erős paprikával, mellé meg meleg tea.

Persze régebben a meleg mohás külső borogatás is segített "elvileg".

Persze célszerű azért háziorvoshoz fordulni.

2018. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Áldom az eszem, hogy elmentem a háziorvoshoz, aki antibiotikumot írt fel, meg öblögetőt, meg köptetőt, meg fájdalomcsillapítót. Meggyőződésem, hogy van egy szint, amikor már kell az antibiotikum..( pedig én általában ellene vagyok.) Érzem, ahogy fokozatosan csökken a gyulladás, bár még fájdalmasan köhögök és ülve alszom ( a folyamatos köhögés miatt, fekve rosszabb), - de ezzel együtt már bizakodom, hogy túlélem. Soha nem volt még ilyen torokgyulladásom.
2018. márc. 29. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!