Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kálciumot és magnéziumot...

Kálciumot és magnéziumot egyszerre jó bevenni 2:1 arányban vagy inkább a nap különböző részében?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 07:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
egyszerre
2020. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha kalcium pótlásáról van szó, én ezt látom helyesebbnek

[link]

2020. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon nem jó mert a d vitamin megemeli a vér kálcium szintjét azokat tudom hogy nem jó együtt bevenni. K vitamint meg nagy akarok szedni szörnyű emásztési problémákat okoz és a veralvadás miatt sem lenne nekem jó ötlet azt inkább természetes útin élelemmel.
2020. máj. 10. 07:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos azt monda, hogy ne egyszerre vegyem be őket mert az egyik gátolja a másik felszívódását. Arra már nem emlékszem melyik gátol.
2020. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az tudom. A magnézium a kálciumét.
2020. máj. 10. 12:17
 6/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A 2:1 arányt felejtsük el, ez nem az adagolásra vonatkozik, hanem arra, hogy a sejtben, ill. azon kívül a Ca és a Mg hogyan oszlik el. Azt nem tudod befolyásolni viszont, hogy milyen arányban szívódjon fel. Eleve ugye a rossz felszívódású vegyületek (pl. magnézium-oxid, kalcium-karbonát) nem vagy csak kevéssé szívódnak fel, hiába szednéd 2/1 arányban, de még a jó felszívódásúnál se befolyásolhatod, hogy őrizzék az arányt.

A másik meg az említett probléma, hogy akadályozzák egymást a felszívódásban. Alapvetően a kalcium akadályozza a magnéziumét, de ha magnéziumból legalább kétszer annyit szedtél be, akkor fordítva.

Viszont ha nem szedhetsz K-vitamint, én a helyedben ötször meggondolnám azt, hogy vigyek-e be kalciumot. A mesterséges kalciumpótlás kockázata, hogy érelmeszesedést okoz, ezt küszöbölné ki a K-vitamin. A K-vitamin felel azért, hogy a bevitt kalcium a csontokat erősítse, ne rakódjon le az érfalakon...

Szóval kicsit értetlenül állok a dolog előtt, szeretnél kalciumot egyáltalán vagy nem? Mert ha szeretnél, akkor furcsa, hogy a D-vitamint elutasítod arra hivatkozva, hogy megemeli a vér kalciumszintjét. Hiszen a kalciumpótlástól éppen ezt várnánk, hogy igenis szívódjon fel és emelkedjen meg a vér kalciumszintje, hogy a kalcium az erekben szépen elszállítódjon a rendeltetési helyére. Persze igen, ha nem szedsz K-vitamint, akkor nem biztos, hogy oda is ér.

Ha nem szedsz kalciumot, viszont szedsz nagyobb mennyiségű D-vitamint, az az ételekből is megkönnyíti a kalciumfelvételt, tehát eleve több kalciumhoz fogsz jutni, így is lehet kalciumot "pótolni".

2020. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon összekutyultál.

1. Nincs szükségem mesterséges D vitamonra mert süt a nap és van erkély ahol lehet üldögélni a napon. Tehát hozzájutok elég D vitamonhoz és így nem tudom túladagolni míg a tablettával igen.

2. K vitamint termelenek a bélbaktériumok plusz nagyon sok túrót éa zöld leveles zöldséget eszem. Szóval ezzel sincs gond. Csak nem bogyóban viszem be.

3. Sajnos a jobb felszívódású kálcium citrátot nem veszi be a gyomrom. Olyan görcaöket okoz, hogy megpusztulok tőle. Így marad a karbonát de csak 300 vagy 400 mgot eszem egy nap, van hogy kevesebbet. Igyekszem azt is táplálékból de most kell a pótlás mert már minden bajom volt tőle. Nem hiszem hogy pár hónap kálcium szedéstől érelmeszesedésem lenne. Ha így volna már bem élnék gyerekkoromban olyqn lórúgás adagokkal tömtek pollenallergia miatt és akkor se magnéziumot se k vitamint se d citamint nem szedtem. Kicsit eltúlzod a dolgokat.

2020. máj. 12. 20:36
 8/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
70%

Elnézést, látom, hogy megvan a saját kis hitvilágod, amin nem hatol be a természettudomány, jól védi az arrogancia...

Ha mégis nyitott lennél tudományos tényekre, olvasgass szakcikkecskéket arról (persze ezek többnyire angolul vannak), hogy ma már egy népi mítosznak tekintik azt, hogy a napocska elegendő D-vitamint termel neked. Nem vagy a szabadban, ruhában vagy UV védelemmel vagy a szabadban, az a napfény, ami D-vitamint termelne, egyúttal jól odatesz a bőrödnek is, alapból jóval több D-t használunk fel, mint amennyi termelődik: ilyenekkel magyarázzák, hogy miért D-vitamin hiányos a lakosság egész évben.

Ha D-vitamin "tablettával" túl tudod magad adagolni, te valami milliárdos lehetsz. Napi 50.000 NE-t kellene zabálnod sok héten át, hogy mellékhatások jelentkezzenek. Eközben már a javasolt napi adag 2-4000 NE, de egyre több a 4000 NE-s készítmény. A tabletta azért van idézőjelben, mert a zsíroldékony vitaminnak nem a száraz tömegnövelő szer az optimális hordozója, hanem egy olajos oldat, ami lehet lágyzselatin kapszulában vagy éppen pont olajos cseppként.

Te figyelj, nincs neked problémád a beleid áteresztőképességével? Ez a sok emésztési panasz K-vitaminra, kalciumra, az allergiád, én azért elgondolkodnék, különösen ha még ilyenjeid is előfordulnak: intoleranciák, fejfájás, hangulati problémák, autoimmun kórkép, autizmus, asztma, gyulladások, bőrpanaszok. Nem tudom, mit töröm itt magam egy ilyen nagyképű kérdezőért, de ha áteresztő bél szindrómád lenne és kezelnéd, egy csomó szívástól megkímélhetnéd magad a jövőben.

Visszatérve a K-vitaminra, optimista vagy kissé, hogy majd ételből minden megy, különösen ha nagyüzemi alapanyagokat tolsz - az intenzív mezőgazdaságot is ideértve.

2020. máj. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pont semmit nem tudsz rólam, sem az egészségi állapotomról nem írtam, sem a táplálkozási szokásaimról. Így kérlek kímélj meg a rosszmájú kisregényeidtől mert nem vagyok rá kíváncsi. De lehet, hogy nem egy biológust kellene okítanod a D vitamin szükségletről. A kérdés az volt, a kálciumot és magnéziumot egyszerre jó e bevenni vagy külön mert megoszlanak a vélemények. A többit nem kérdeztem! Nem mellesleg a kálcium betegtájékoztatójában benne van, hogy ne szedj mellé D vitamint, de csinálj amit akarsz nekem teljesen mindegy. Az sem zavar ha áteresztőek a beleid. Az enyémekkel köszi semmi gond. Tudom a kálcium hiányom okát, ez sem volt kérdés!
2020. máj. 13. 10:08
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
70%
Biológus lennél és semmit sem tudsz a kalcium-magnézium arány mibenlétéről? :D A kérdésedre válaszoltam, abból kiindulva, hogy aki kalciumot szed, az azért szedi, mert a testében szeretné látni a beszedett kalciumot, nem a vécében... De elnézést a téves feltételezésért. Sok gyógyszerként forgalmazott kalciumpótlóban eleve van D3-vitamin.
2020. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!